Akademia, chór, orkiestra, kwiaty, odznaczenia i życzenia. Choć to października to w Lubinie zaroiło się od górniczych mundurów. Wszystko z okazji 50 – lecia ZG Lubin. Uroczystość jubileuszowa miała miejsce w CK Muza  4 października. Podczas imprezy wręczono 50 odznaczeń pracownikom, którzy  przez pół wieku zasłużyli się w  rozwój kopalni. 

 

Niczym podczas Barbórki obchodzono jubileusz 50 – lecia oddziału ZG Lubin, bo nie zabrakło górniczych mundurów, chóru, orkiestry i górniczego hymnu. 4 października w CK Muza odbyła się jubileuszowa akademia, podczas której wyróżniono 50 pracowników ZG Lubin. Pół wieku oddziału ZG Lubin  było okazją do podsumowań i życzeń.

– W całej historii kopalni wydobyto prawie 330 mln ton urobku. Rokiem rekordowym, jeśli chodzi o produkcję miedzi z rudy kopalni Lubin, był 1979 w którym wyprodukowano aż 92 tyś 615 ton miedzi – mówił Dariusz Jach dyrektor ZG Lubin.

– Nasze pokolenie pokolenie inżynierskie musiało wdrożyć najnowocześniejsze technologie, systemy, które nie były stosowane w polskim górnictwie. Musieliśmy nauczyć się doceniać górotwór i zagrożenia z jego strony – wspominał Jerzy Markowski, pierwszy dyrektor oddziału. 

Na uroczystość przybyli samorządowcy lokalni, dyrektorzy innych oddziałów kopalń i hut KGHM, spółek z grupy kapitałowej Polskiej Miedzi, prezes Wyższego Urzędu Górniczego, senator Dorota Czudowska, wojewoda Paweł Hreniak i wielu innych zaproszonych gości. 

Poprzedni artykułMiedziowa spółka zaprasza nordic walking w ramach EKO-Zdrowie
Następny artykułPolała się krew z Centrali KGHM – FOTO