Każdy górnik ma to po prostu we krwi, by….  oddawać krew – mówią działacze z HDK Serce Górnika ZG Lubin, którzy po raz kolejny zaprosili lubinian do wspólnej akcji oddawania krwi. W RCKiK przy ul. Bema w Lubinie na tych, którzy przyjdą czekają naprawdę ciekawe prezenty. 

 

Górnik nie potrzebuje zachęty, by oddać krew. Na szczęście bycie krwiodawcą staje się coraz bardziej naturalne i popularne i już nie tylko pracownicy kopalń regularnie odwiedzają punktu poboru krwi. Tymczasem górnicy krwiodawcy starają się organizować akcje które zachęcą jeszcze bardziej do wizyty w RCKiK.

Z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Krwiodawcy i z okazji 50 – lecia ZG Lubin zapraszamy do udziału w naszej akcji oddawania krwi. Łączy nas krew więc przyłączmy się. Do 22 czerwca można przyjść i oddać krew. Przygotowaliśmy dla wszystkich fajne prezenty. Wszystkich zapraszamy. Chcemy zebrać jak największa ilość życiodajnego płynu. To ważne w  tym trudnym wakacyjnym okresie. – mówi Zbigniew Młotek, prezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. 

Od początku roku na otwartych akcjach górnicy z HDK Serce Górnika zebrało już 350 litrów krwi.  Lato to czas, gdy najtrudniej po krew, a jej ilość potrzebne są jeszcze bardziej z racji większej ilości wypadków drogowych. Wielu krwiodawców wyjeżdża na urlopy i to w miejsca, gdzie później musza przeczekać okres karencji, by móc znowu oddać krew. Każdy, kto przyjdzie do RCKiK w Lubinie przy Bema jest więc na wagę złota. 

2 KOMENTARZE

Comments are closed.