Załoga sportowców z KGHM ma czym się pochwalić. Członkowie KGHM ZG Run wzięli udział w Mistrzostwach Polski Górników i Hutników w Świeradowie Zdrój. Przywieźli medale i puchary zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i grupowych. 

 

Załoga kopalń i hut KGHM to załoga na medal i to dosłownie. III Bieg Interferie Run który odbył się w Świeradowie Zdrój to okazja do świętowania dla pracowników oddziałów KGHM Polska Miedź. Ci, którzy wzięli udział w tych sportowych zmaganiach mają czym się pochwalić. W Świeradowie obecni byli: Fabian Sternik, Rafał Tomaszewski, Piotr Wachowiak, Grzegorz Jankowski, Patryk Pieniążek, Jakub Plewko, Robert Walkowiak oraz Ariel Sworacki. Oni biegali a ratownicy Górnicy z HDK Mattański legion szkoli wszystkich chętnych w udzielaniu pierwszej pomocy. Był też konkurs dla dzieci, które wykazywały się wiedzą z tej bezcennej umiejętności. nagrody dla zwycięzców ufundował KGHM Polska Miedź. 

Ratownicy an pokazie, a sportowy na trasie dawali z siebie wszystko. – Ten bieg  jest nietypowy ponieważ start i meta są w innych miejscach, a nawet innych miejscowościach. Do półmaratonu startujemy spod hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, do biegu na 10 km z Rozdroża Izerskiego. Oczywiście organizator podstawia autokary, które rozwożą zawodników, ale jest z tym trochę więcej zamieszania i nerwówki niż w zwykłych biegach. Meta dla wszystkich zlokalizowana jest pod hotelem Malachit w Świeradowie Zdroju.- przybliża zasady biegu  Piotr Wachowiak, nadsztygar górniczy.

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, zawodnicy po biegu mogli skorzystać z usług Aquaparku, gdzie można było zrelaksować się po ciężkiej trasie. Zaraz za linią mety można było skorzystać z usług fizjoterapeutów i zrobić masaż – dodaje  Robert Walkowiak.

fot. Remigiusz Kloc