Przejazdy kolejowo – drogowe PKP na Dolnym Śląsku należące do PKP zostaną oklejone specjalnymi naklejkami, które pozwolą w błyskawiczny sposób zareagować w razie niebezpieczeństwa i wyłączyć je z ruchu. W grupie 1310  przejazdów są też te na terenie powiatu lubińskiego.  

Na terenie zagłębia lubińsko – legnickiego są przejazdy, które zyskają dodatkowe oznakowanie. Jest ich kilkaset i wszystkie zyskają specjalne naklejki.

– Te naklejki rozpoczęliśmy umieszczać w  ubiegłym tygodniu i do końca maja wszystkie obiekty będą właściwie oznaczone. Dzięki temu kierowca będzie mógł szybko w sytuacjach trudnych podać numer przejazdu a operator numeru 112 będzie mógł poinformować  służby kolejowe, te zaś będą mogły wstrzymać ruch kolejowy na trasie – wyjaśnia Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy PKP. 

Przypomnijmy, że trwa również modernizacja linii kolejowej na trasie Legnica- Rudna Gwizdanów. Koszt inwestycji to blisko 200 mln złotych, a  cel jest prosty – poprawa obsługi transportu pasażerskiego i towarowego.

Jest to trasa, która ma priorytet towarowy. Obsługuje zakłady przemysłowe. Dzięki modernizacji, poprawie stacji i przystanków będzie zapewniony powrót komunikacji kolejowej z bardzo dobrymi czasami przejazdu. Obejmuje to modernizację 9 stacji i przystanków – informuje Mirosław. 

Lubinianie w związku z modernizacją ich stacji kolejowej borykali się ostatnio z zamkniętym przejazdem  przy ulicy 1 Maja. Choć jest już przejezdny, to warto wspomnieć, że wciąż trwają tam prace przy budowie nowych peronów, trakcji i urządzeń do sterowania ruchem kolejowym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę