Uwaga kierowcy – na drodze S 3 od Chróstnika do Legnicy w poniedziałek 7 maja nastąpi całkowite zatrzymanie ruchu. Od 14:30  załoga firmy Budimex będzie przekładała ruch z lewej jezdni na prawą. Trudności będą też na węźle Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej. Tam będzie następowało włączenie ruchu na dwa pasy jezdni w obu kierunkach. Wszystko zacznie wracać do normy po 30 minutach.

 

W poniedziałek 7 maja kierowcy powinni liczyć się z trudnieniami w ruchu, a zatem uwaga, bo Budimex od 14:30 wstrzyma ruch w obie strony od Chróstnika do Legnicy, by umożliwić poruszanie się pojazdów po drugiej stronie budowanej drogi S3. Załoga Budmiexu potrzebuje około 30 minut, by przygotować nową trasę do użytkowania. W czasie, gdy ruch nie będzie napływał obie jezdnie w obu kierunkach opustoszeją wówczas będzie można bezpiecznie przygotować nową trasę dla kierowców. Trudności pojawią się też na węźle Legnica Zachód przy Chojnowskiej. Tam około 15:15 Budimex włączy ruch w autostradę A4 i puści już ruch na obie jezdnie w obu kierunkach. Nowości nie oznaczają, że  kończy się obowiązek przestrzegania ograniczeń. Kierowcy wciąż będą mieli zakaz wyprzedzania i ograniczenia prędkości. jak podkreśla kierownik budowy, Piotr Borcoń z firmy Budimex, to wciąż będzie plac budowy i będą nadal prowadzone niezbędne prace. A zatem kierowcy muszą być czujni. 

Ci,którzy musza w tym czasie dostać się do Legnicy czy Lubina powinni zatem udać się drogą przez Prochowice. Będzie to jedyna możliwość by od 14:30 do około 16:00 płynnie przemieszczać się między tymi dwoma miejscowościami. 

Po zmianach kierowcy na trasie Lubin – Legnica od Chróstnika będą poruszać się nadal jedną stroną budowanej drogi S3,ale prawą. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę