Przed nami trzy ostatnie kolejki fazy zasadniczej Ekstraklasy. Przypomnijmy, że od sezonu 2013/2014 obowiązuje nowy format rozgrywek. Po trzydziestu kolejkach następuje podział na Grupę Mistrzowską oraz Grupę Spadkową, w której występuje po osiem zespołów.

Jednakże w obecnym sezonie, po zakończeniu rundy zasadniczej dorobek punktowy zespołów nie będzie dzielony przez 2. W jakiej sytuacji po 27 kolejkach Ekstraklasy znajduje się Zagłębie Lubin?

Zacięta rywalizacja o Grupę Mistrzowską

Zagłębie Lubin plasuje się obecnie na ósmej pozycji Lotto Ekstraklasa. Jest to ostanie miejsce dające udział w rozgrywkach grupy mistrzowskiej. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zgromadzili na swoim koncie 38 punktów. Na Miedziowych napierać będzie Arka Gdynia zajmująca dziewiąte miejsce i tracąca do grupy mistrzowskiej zaledwie 1 punkt. W walce bez wątpienia weźmie udział również Cracovia z dorobkiem 35 punktów. Co najciekawsze, między klubem z Krakowa, a Górnikiem Zabrze z miejsca czwartego jest zaledwie siedem punktów różnicy. Wszystko może się zatem zdarzyć.

Bezpośrednie starcie w ostatniej kolejce?

Zagłębie Lubin w najbliższej kolejce czeka wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice. Następnie, po dwutygodniowej przerwie Miedziowi podejmą u siebie aktualnego lidera ligi, Jagiellonię Białystok. W ostatniej, trzydziestej kolejce fazy zasadniczej Zagłębie zmierzy się z Cracovią. Być może będzie to bezpośrednie starcie o udział w grupie mistrzowskiej. Zagłębie nie prezentuje najwyższej formy. W ostatnich sześciu kolejkach lubinianie zdobyli zaledwie sześć puntków.

Powtórka z ubiegłego sezonu w walce o mistrzostwo?

Na czele tabeli Ekstraklasy znajduje się obecnie Jagiellonia Białystok z dorobkiem 51 puntków. Tyle samo oczek zgromadziła Legia Warszawa. Lepszy bilans bezpośredni sprawia jednak, że to Jaga plasuje się wyżej. Podium Ekstraklasy na tą chwilę zamyka Lech Poznań ze stratą pięciu punktów. Jak będzie prezentować się liga polska w rundzie finałowej? Czy lubinianie zdołają powalczyć o najlepszą ósemkę sezonu 2017/2018? Z niecierpliwością czekamy na trzy ostatnie kolejki fazy zasadniczej Ekstraklasy. Ostateczny podział na grupę mistrzowską i spadkową poznamy 7 kwietnia.

 

Poprzedni artykułAkcjonariusze KGHM pauzują. Nie ma zmian w Radzie Nadzorczej KGHM
Następny artykułZimowo przed wiosną na 144 biegu parkrun – FOTO