Chyba nikt nie spodziewał się, że w przede dniu wiosny biegacze parkrun będą zmagać się z mrozem, padającym śniegiem i zamieciami. Rekordów nie było, ale atmosfera przy takiej aurze wspaniała.

Od początku spotkania trzeba było się gimnastykować aby przy temperaturze odczuwalnej minus 12 stopni nie wyziębić organizmu. Krótką odprawę przeprowadził Piotr Stocki – koordynator dzisiejszego biegu, informując uczestników o zasadach udziału w biegach parkrun.
     
Koordynator parkrun w Lubinie – Andrzej Sowa wręczył dyplomy. Za ukończenie 50 biegów dyplom otrzymał Mirosław Godyń za co przysługuje  czerwona koszulka specjalna z tej okazji. Pan Andrzej Kucab ma już na koncie 100 biegów więc po za dyplomem otrzyma koszulkę koloru czarnego.
      
Wszelka aktywność ruchowa na poziomie rekreacyjnym świetnie wpływa na nasz organizm. Parkrun właśnie po to został stworzony, aby umożliwić i zachęcić wszystkich do regularnego podejmowania aktywności fizycznej. Wierzymy, że udział w cosobotnich spotkaniach czyni naszych uczestników zdrowszymi i bardziej szczęśliwymi! Oczywiście z parkrun mogą również korzystać osoby trenujące regularnie i na wysokim poziomie intensywności. Jednak parkrun opiera się na KAŻDYM uczestniku, również takim, który nigdy nie podejmował żadnej aktywności fizycznej. Można zacząć od wolontariatu, poznać zasady i idee stojące za parkrun, pomóc zorganizować nasze spotkanie, a z czasem… można zacząć od marszu, marszobiegu, przejść trasę z kijami. Parkrun jest naprawdę dla każdego i każdy może z niego czerpać mnóstwo korzyści.
     
Za tydzień kolejny 145 bieg. Zachęcamy wszystkich do udziału. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.parkrun.pl/lubin.