Prezydium, dyby, kufle piwa, golonka, mnóstwo śpiewu, konkursów, śmiechu i tylko męskie towarzystwo – to klimat karczm piwnych, które w Zagłębiu Miedziowym odbywają się teraz co kilka dni. Związek Zawodowy Pracowników Dołowych zaprosił na biesiadę górniczą swoich członków. Blisko 650 osób związanych z ZG Polkowice – Sieroszowice bawiło się  w głogowskiej hali widowiskowo – sportowej.  

 

 

Dołowcy z Sierpolu w tym roku bawili się w klimacie piłki nożnej. Organizując biesiadę górniczą dla górników należących do ZZPD pomyślano o wszystkim. Szaliki kibiców, bramka, konkursy piłkarskie, kufle, przyśpiewki związane z piłkarskimi tematami – to wszystko elementy ściśle związane z tegoroczną karczmą piwną w hali widowiskowo-sportowej w Głogowie.

– W tym roku mamy klimat futbolowy, co roku jest inaczej,ale każdego roku mamy super imprezę. Tematykę karczm trzeba zmieniać, by ludzie byli zadowoleni. Dziś mamy mnóstwo konkursów i zabawy w świetnym humorze – mówił Łukasz Kuliński, z zarządu ZZPD.

– Jestem od 12 lat na karczmach. Co roku jest inaczej. Zabawa jest niesamowita. Ubywa nam znajomych, bo odchodzą na emerytury, ale są nowe twarze. To raz w roku możemy się  spotkać i pośmiać. Świętujemy zakończenie roku górniczego. Dla nas to 4 grudnia. Bawiąc się dziękujemy za to, że przepracowaliśmy szczęśliwie cały rok  – dodawał Marcin Klocek, członek ZZPD. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę