Bieg 130 parkrun w Lubinie był okazją do złożenia życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wszystkim, którzy biorą udział w przygotowaniu biegu.

Jak nam wiadomo parkrun jest organizowany przez wolontariuszy wywodzących się najczęściej z biegaczy. To dzięki nim biegacze spotykają się regularnie w każdą sobotę, aby weekend rozpocząć od porannego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w doborowym towarzystwie.

Wolontariusze to ludzie, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia angażują się w pracę na rzecz innych osób.

W dniu ich święta chcemy państwa zaznajomić z ich obowiązkami a przy okazji zachęcić wszystkich do zaangażowania się w charakterze wolontariusza.

Koordynator biegu: kieruje organizacją biegu w danym konkretnym dniu. Organizuje zespół wolontariuszy, informuje o zasadach udziału i trasie. Tą funkcję najczęściej pełni pani Elżbieta SOWA, która z nami była 108 razy. Po biegu dodatkowo podaje dane z biegu do systemu aby każdy uczestnik mógł po przyjściu do domu sprawdzić w internecie swoje rezultaty. 

Stoper – to funkcja, którą pełni najczęściej pani Ewa PACYNIAK, a polega ona na pomiarze czasu dla każdego uczestnika.

Ulubioną funkcją pana Stanisława DIDUSZKO jest wydawanie tokenów, która polega na wręczeniu tokena każdemu uczestnikowi zgodnie z kolejnością przekroczenia przez nich linii mety.

Biegacz po otrzymaniu tokena podchodzi do osoby skanującej tokeny. To funkcja, którą wykonuje najczęściej pani Henryka KAWAŁKO, Irena RABĘDA, Zdzisław BORTNIK.

Nie sposób pominąć funkcji fotoreportera, którym jest pan Marcin RZEPKA z LUBINEXTRA. Pan Marcin towarzyszy nam od grudnia 2015 roku a jego zdjęcia, które można liczyć w tysiącach sztuk obiegły cały świat. – mówi Andrzej Sowa, koordynator parkrun Lubin.
     
To podstawowe funkcje. Każdy kto do nas przyjdzie znajdzie funkcję dla siebie taką jak: zamykający trasę, ubezpieczający trasę czy zbierający elementy trasy itp. – puentuje Andrzej Sowa.
     
Wszystkim wolontariuszom, nie tylko wyżej wymienionym składam podziękowania za dotychczasową pracę, poświęcony czas i siły, za zaangażowanie i pasję którą dzielicie się z innymi. Życzę Wam satysfakcji z pracy, jak najwięcej pozytywnej energii i samych szczęśliwych chwil w życiu – życzenia złożył koordynator parkrun w Lubinie Andrzej Sowa.
     
Do zobaczenia w sobotę na 131 biegu. (www.parkrun.pl/lubin.)
     

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę