II Barbórkowy Festiwal Chórów przygotowany przez Chór Męski ZG Lubin skupił w kościele św. Wojciecha blisko 300 chórzystów z całej Polski. Towarzyszyła im Orkiestra Górnicza działająca przy Zakładach Górniczych Lubin. Festiwal odbył się pod patronatem dyrektora naczelnego ZG Lubin, Marka Marca. 

 

 

Piosenki nie tylko o charakterze górniczym,ale utwory znane z różnych scen i ekranów czy to kin czy telewizorów, jednym słowem szeroki wachlarz interpretacji, które w ustach chórzystów brzmiały tak dobrze, iż u niejednego słuchacza w piątkowy wieczór wzbudziły gęsią skórkę. Sześć chórów przybyło na zaproszenie chórzystów z ZG Lubin, którzy po raz drugi przygotowali Barbórkowy Festiwal.

– Górniczy Chór Męski powstał przy kopani Lubin. Pomagamy im jak  potrafimy. Jest mi niezmiernie miło, że te festiwal może być pod moim patronatem. Mamy teraz okres barbórkowy. W Lubinie,Polkowicach i Głogowie mamy karczmy piwne, a ja jestem wręcz zadowolony, że mogę tu w tej świątyni wspólnie z chórami i górniczą orkiestrą dętą bawić się przy pieśniach nie tylko górniczych, ale i świeckich.  – mówił Marek Marzec, dyrektor ZG Lubin, pod patronatem którego odbył się piątkowy festiwal. 

Festiwal odbył się dzięki wsparciu finansowemu KGHM Polska Miedź i Fundacji Polskiej Miedzi.

fot. Anita Machniak 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę