Górnicy z HDK Serce Górnika przy ZG Lubin, wolontariusze KGHM  i klub Zagłębie Lubin zachęcają do udziału w akcji “Oddaj CUdowną krew”. Od poniedziałku 18 lipca można zaplanować swój termin oddania drogocennego płynu. Na pierwszych 70 kibiców, którzy stawią się w punkcie RCKiK przy ul. Bema czekają wejściówki na mecz z Termalicą Bruk- Bet Niecieczą.

Od 18 lipca do piątku 29 lipca będzie okazja, by wziąć udział w akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem “Oddaj CUdowną krew”. Nie bez przyczyny w nazwie przedsięwzięcia pojawiają się duże litery “CU”. Symbol miedzi wiąże się ściśle z organizatorami wydarzenia. Wszyscy bowiem są związani z KGHM Polska Miedź i czerwonym metalem. To HDK Serce Górnika, wolontariusze KGHM i Zagłębie Lubin, klub który należy do miedziowej spółki.

– Zachęcamy do przyjścia i oddania krwi. Lato to najcięższy czas dla punktów krwiodawstwa. Krwi zawsze podczas wakacji brakuje. Podczas akcji chcemy zebrać minimum 70 litrów krwi, a wiąże się to z jubileuszem 70 – lecia klubu MKS Zagłębie Lubin, dziś KGHM Zagłębie Lubin. Na honorowych dawców, którzy przyjdą czekają atrakcje, które przygotował klub Miedziowych – mówi wiceprezes HDK Serce Górnika ZG Lubin Paweł Królak.

– Wspólnie z Sercem Górnika i wolontariuszami KGHM zachęcamy do udziału w akcji. Nie muszę chyba nikomu mówić, jak ważna podczas wakacji jest krew. 70 kibiców, którzy jako pierwsi oddadzą krew dostanie od nas zaproszenia na mecz z Termalicą Bruk – Bet Niecieczą, a osoba, która przeleje ten symboliczny 70 litr krwi dostanie od nas koszulkę  z podpisami całej drużyny. – dodaje Zygmunt Kogut rzecznik prasowy KGHM Zagłębie Lubin.

Akcja prowadzona będzie w punkcie RCKiK przy ulicy Bema w Lubinie w godzinach otwarcia.