Piłkarze KGHM Zagłębie Lubin i ich fani żyją już tylko pierwszym spotkaniem dwumeczowym z Partizanem Belgrad. W ramach dalszych eliminacji ligi europejskiej Miedziowi zmierzą się z serbską drużyną już w czwartek 14 lipca

KGHM Zagłębie Lubin pierwszy mecz z Partizanem Belgrad rozegra na wyjeździe 14 lipca. Spotkanie rozpocznie się o 20.15. Tydzień później 21 lipca podejmie Serbów u siebie. Mecz zacznie się o 21.05. Zawodnicy są w dość dobrej formie nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. Zarówno piłkarze jak i trener Piotr Stokowiec zapewniają, że rozgrywki w ramach Pucharów Europejskich nie kolidują z początkiem sezonu Ekstraklasy, który będzie miał miejsce 17 lipca.

– Mamy już za sobą spotkania w lidze Europy. W przyszłym tygodniu rusza Ekstraklasa i gramy z Koroną Kielce. Teraz czeka nas bardzo ciekawa przygoda. Przeszliśmy pierwszą rundę pucharów. Mamy okazję zmierzyć się z dość silnym rywalem, jakim jest Partizan. Każdy z nas jest przygotowany na to, że mecze są często. Zbliżają się też rozgrywki Pucharu Polski. Chcemy jak najwięcej ugrać. Zeszły sezon pokazał, że mamy dobry zespół i jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Teraz jest zwieńczenie tego wszystkiego. Przeszliśmy pierwszą rundę i mamy okazję sprawdzić się na tle mocniejszego rywala. Już nie możemy się doczekać tego najbliższego spotkania. Każdy jest gotowy, że gramy od razu. Potem mamy grafik bardziej napięty. Treningi są przemyślane. Jesteśmy na to gotowi, by osiągnąć jak najwięcej w tym sezonie. W rewanżu ze Slavią pokazaliśmy silne Zagłębie, które gra fajną, ofensywną piłkę i które zwyciężyło 3:0. Zapraszamy wszystkich kibiców, bo na stadionie są piękne emocje. Teraz bardzo dobry rywal – Partizan więc na trybunach będzie gorąca atmosfera. Nie można tego przegapić – mówił Konrad Forenc, bramkarz i kapitan Zagłębia Lubin.

Pomiędzy spotkaniami z Partizanem Miedziowi rozegrają swój pierwszy mecz w nowym sezonie ekstraklasowym z Koroną Kielce, która zawita do Lubina 17 lipca w niedzielę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Poprzedni artykułZatańczyć dla sportowców i fanów
Następny artykułHDK, wolontariusze i Zagłębie Lubin chcą krwi