Dzik, sarna oraz grochówka z dziczyzną królowały wśród potraw myśliwskich przygotowanych specjalnie na XVI Nadodrzański Festyn Myśliwski, który odbył się w niedzielę (15.05) w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie.

Od wczesnych godzin porannych na terenie ośrodka kultury rozbrzmiewały dźwięki muzyki myśliwskiej, a w konkursie zorganizowanym w ramach “Majowych Koziołków”, również w tym roku, wzięli udział soliści oraz zespoły.

Oficjalne uroczystości rozpoczęła hubertowska msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie, którą odprawili w intencji myśliwych ks. prałat Bogdan Kaczorowski oraz ks. Damian Skrzypek. W trakcie nabożeństwa proboszcz parafii poświęcił sztandar Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Oddziału Legnickiego. Wyjątkową oprawę muzyczną eucharystii zapewnił Zespół Muzyki Myśliwskiej “Hubertus” z Kwidzyna.

Kolejna część wydarzenia odbyła się w sali widowiskowej CTiK, do której uczestnicy festynu przeszli w paradzie ulicami miasta. Oficjalnego otwarcia „Koziołków” dokonał ich inicjator, mieszkaniec Tymowej oraz prezes klubu kolekcjonera Marian Stachów. Ważnym punktem obchodów było uroczyste nadanie sztandaru oraz wręczenie wyróżnień zasłużonym dla łowiectwa. Osoby, które były fundatorami dokonały symbolicznego wbicia gwoździa w sztandar oraz otrzymały pamiątkowe medale.

Po ogłoszeniu wyników i nagrodzeniu laureatów konkursu muzyki myśliwskiej odbył się koncert galowy zespołu „Hubertus”, który był zwieńczeniem festynu.