Mieszkańcy wnioskują, gmina wychodzi naprzeciw ich potrzebom. Nowe przystanki mają pojawić się w w Tymowej i Dziesławiu i  Lasowicach.

Wniosek dotyczy lokalizacji trzech przystanków. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku o nowe lokalizacje nowych przystanków wnioskowali również mieszkańcy Lasowic oraz ul. Chobieńskiej przy rozwidleniu drogi wojewódzkiej i powiatowej. Uchwała w tej sprawie zapadła jeszcze zw 2014 roku. Teraz radni zdecydowali o kolejnych lokalizacjach, ale ostateczna decyzja należy do powiatu, gdyż nowe przystanki zlokalizowane będą przy drogach powiatowych. – Zarządca drogi przeprowadził już wizje lokalne w Tymowej i kolonii Dziesław, a wcześniej na ul. Chobieńskiej w okolicy skrętu na Lasowice – informuje na stronie internetowej gminy Ścinawa Małgorzata Kosmala, pracownik Referatu Inwestycji i Rozwoju. – Powiat stwierdził, że teren spełnia wymagania, które pozwolą na zlokalizowanie w tych miejscach nowych przystanków komunikacyjnych po obu stronach – zaznacza.

Aby przystanki stały się faktem Powiat Lubiński musi podjąć uchwałę zatwierdzającą nowe punkty w wykazie przystanków komunikacyjnych. Z informacji uzyskanych w Starostwie Powiatowym wynika, że sesja, m.in. w tej sprawie zaplanowana jest w tym miesiącu.

We wrześniu W miejscu nowych przystanków zamontowane zostaną znaki drogowe. Wykonane zostanie również oznakowanie pozioma na jezdni, wskazujące miejsce zatrzymywania się autobusów.

Źródło ścinawa.pl/fot. pit