Na 33 rocznice Zbrodni Lubińskiej HDK Serce Górnika i Zagłębie Lubin proponują nietuzinkowy gest. Ku pamięci ofiar lubińskich wydarzeń organizowana jest zbiórka krwi. Cel – 33 litry krwi na 33 rocznice Zbrodni Lubińskiej

– Akcję 33 litry krwi w 33 rocznicę Zbrodni Lubińskiej robimy cyklicznie. W tym roku zaprosiliśmy klub Zagłębia Lubin do współpracy. Czekało nas miłe zaskoczenie. Oprócz patronatu przekazano nam wejściówki na mecz dla oddających krew. Chcemy uczcić ten szczególny dzień dla miasta Lubina. To hołd dla ofiar tamtych wydarzeń. Przez takie patriotyczne akcje mamy zwykle większą ilość krwiodawców. Tak było na 32 rocznicę Zbrodni czy też podczas inicjatywy „Przelej krew za niepodległość” – mówi wiceprezes HDK Serce Górnika ZG Lubin. – Nie było mowy o tym, by nie zgodzić się na udział w tej akcji. Wśród naszych pracowników są lubinianie, którzy nie tylko stale oddają krew, ale tacy, którzy są związani z historią Lubina. Z wielką chęcią więc wspieramy tę akcję. Przekazujemy wejściówki na mecz z Ruchem Chorzów, którzy odbędzie się 29 sierpnia o 18.00 – mówi Natalia Duda z biura prasowego KGHM Zagłębie Lubin.
Krew można oddawać w lubińskim punkcie przy ulicy Bema 27 i 28 sierpnia, a 29 sierpnia akcja prowadzona będzie w punkcie w Rudnej. Akcja odbywa się pod patronatem nie tylko klubu Zagłębie Lubin, ale również KGHM, kina Helios, PeBeKa, ZZPPM O/Lubin, NSZZZ Solidarność, Starosty Lubińskiego czy wójtów gmin Lubin i Rudnej.

Poprzedni artykułDinozaury nocną porą
Następny artykułNowe przystanki w gminie Ścinawa