Lubińscy policjanci razem w pracownikami Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Ze względu na bardzo niskie temperatury proponują im pomoc i możliwość przeniesienia do noclegowni.

Altany działkowe, węzły ciepłownicze, kotłownie, opuszczone budynki – w takich miejscach często chronią się osoby bezdomne. Dzisiejszej nocy policjanci wraz z pracownikami MOPS i GOPS sprawdzili takie miejsca i zaoferowali pomoc.

– Bezdomnym przekazano paczki żywnościowe, ciepłą odzież i koce – powiedział nam Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin. – Oprócz tego każdą osobę poinformowano o możliwości znalezienia schronienia w noclegowni.

Z sześciu osób, które skorzystały z ciepłych okryć żadna nie chciała trafić do noclegowni. Policjanci nie ukrywają, że zdarza się to dość często, szczególnie, że podstawowym warunkiem pobytu w różnego rodzaju ogrzewalniach i noclegowniach jest zachowanie trzeźwości.

Na szczęście do tej pory zima była łaskawa. Temperatury do niedawna były dotanie i w regionie lubińskim nie odnotowano żadnego przypadku zamarznięcia. Synoptycy nie pozostawiają jednak nadziei – najbliższe dni i noce będą bardzo zimne.
Autor: MC

Poprzedni artykułStrzelali w okno trafili za kratki
Następny artykuł“Stłukł” policjantów, wpadł przy włamaniu