Nie mogli wziąć odwetu bo mieszkanie było zamknięte. Zaczęli zatem strzelać z broni palnej w okno stojąc na podwórku.


Lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o groźby oraz strzelanie w okno jednego z mieszkań na terenie miasta. Przypomnijmy, że cała awantura miała miejsce w samotniaku przy ul Drzymały (obok ZUS). W ocenie policji mężczyźni swoim zachowaniem spowodowali bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia osób znajdujących się wewnątrz. Broń z której strzelano została odnaleziona i zabezpieczona. Pochodzi najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej, była przerobiona na amunicję myśliwską. Zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk naboi a także maczetę i tasak.
Zatrzymani mężczyźni mają 41 i 48 lat są podejrzani o spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób, groźby oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Siedzą w policyjnym areszcie.
Do zatrzymania doszło po tym, jak jeden z podejrzanych, starszy z braci strzelił z broni, którą miał przy sobie, w okno mieszkania, w którym znajdowały się dwie kobiety i mężczyzna. Wystrzelony pocisk uderzył w sufit, a odłamki raniły jedną z kobiet w szyję. Pozostałe osoby odniosły obrażenia ręki i dłoni. Dodajmy, że mężczyźni mieli wcześniej awanturę z jednym z domowników z mieszkania do którego strzelano. Bracia po awanturze poszli za nim do mieszkania, ale nie mogli dostać się do środka. Opuścili budynek i strzelili w okno.
Za groźby karalne kara wynosi do 5 lat pozbawienia wolności, a starszy z braci odpowie dodatkowo za nielegalne posiadanie broni i amunicji zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułPolska powiatami stoi
Następny artykułSprawdzają gdzie nocują bezdomni