ZIEMIA LUBIŃSKA – miejsca, ludzie, osobliwości i tajemnice (część I) – to nowa książka na wydawniczym rynku dotycząca jak sama nazwa wskazuje Ziemi Lubińskiej. Z autorem Henrykiem Rusewiczem można było porozmawiać w miniony piątek w księgarni przy ulicy Kamiennej, obok Skweru Mistrzów – donosi portal NaszLubin.

Autor i goście zupełnie niezamierzenie przekształcili księgarnię w miejsce spotkania autorskiego. Niewielka powierzchnia wystarczyła jednak na spotkanie kulturalne na najwyższym poziomie. Pisarza pytano o sposób zbierania informacji, o ciekawe miejsca na terenie powiatu lubińskiego, o ludzi, a także poglądy autora. Dopytywano się równiez o termin wydania drugiej części “Ziemi Lubińskiej – miejsca, ludzie, osobliwości i tajemnice.” Autor obiecał, że postara się zgromadzić materiał gotowy do druku na drugą połowę bieżącego roku.

Uczestnicy spotkania tak mocno zaangażowali się w dyskusję, że przeciągnęli ją poza godzinę zamknięcia księgarni. Trzeba pogratulować właścicielkom księgarni paniom Tokarz za tak świetną inicjatywę.
Autor: źródło i FOT: naszlubin.pl