Od ponad roku na niestrzeżonym parkingu przy ul. Parkowej stoi stary Opel Vectra. – Parkingów jest mało, czy nie można tego grata usunąć – dopytują mieszkańcy.

Być może nie jest tajemnicą do którego sąsiada należy pojazd, ale problem z gratami blokującymi parkingi jest w całym mieście. – Dzwoniłem do Straży Miejskiej w sprawie tego samochodu. Usłyszałem, że oni nic nie mogą zrobić – informuje nas czytelnik, który zadzwonił do LubinExtra! – Osoba, która odebrała telefon doradziła mi, abym zadzwonił do mediów bo wy więcej możecie.
Z ubolewaniem stwierdzamy, że lawety do usunięcia pojazdu jako redakcja nie możemy wezwać bo byłoby to naruszenie prywatnej własności, ale Straż Miejska ma wszelkie prawne narzędzia aby sprawę samochodowego złomu blokującego miejsca postojowe załatwić. Trochę będzie to trwało, ale aby móc trzeba chcieć a wiemy, że lubińscy strażnicy potrafią doprowadzić do usunięcia złomu blokującego parkingi.

Na pewno samochód musi być od dłuższego czasu nieużytkowany. Pierwszym tego dowodem jest najzwyklejszy sygnał od mieszkańca zgłaszającego problem. Ustalenie właściciela pojazdu też dla strażników nie powinno stanowić problemu bo auta zazwyczaj mają tablice rejestracyjne, a Straż Miejska dostęp do bazy kierowców i pojazdów. Stosowna tablica jest również na omawianym wyżej Oplu Vectrze. Można powiedzieć, pojazd ma złoty numer – jeden z pierwszej piętnastki od kiedy pojawiły się blachy z napisem DLU.

Poprzedni artykułZiemia Lubińska…
Następny artykułSamochody jeżdżą,a piesi grzęzną w błocie