Robert Raczyński publicznie zapewnia, że reaktywuje Zalew Małomicki przy wsparciu KGHM Polska Miedź S.A. Informacja byłaby ciekawa i mogłaby cieszyć, gdyby nie fakt, że miedziowy gigant jest zaskoczony takimi informacjami. Tuż przed wyborami prezydent Lubina  deklaruje inwestycję nie do końca ustaloną z miedziową spółką. Ważne, że brzmi obiecująco, jak “kiełbasa wyborcza”.

Robert Raczyński stwierdza: „Zalew Małomicki to wspomnienie młodości wielu naszych mieszkańców. Jednak wielu mieszkańców zna ten obiekt tylko z opowiadań. To się zmieni. Jesteśmy gotowi dokumentowo i koncepcyjnie do odtworzenia Zalewu Małomickiego, czekamy na ostateczną decyzję naszego partnera – KGHM”

Wszystko byłoby naprawdę obiecujące. Jest mały szkopuł. „Partner” jakim nazywa włodarz miasta KGHM nic o tym nie wie. – Odnosząc się do medialnych wypowiedzi prezydenta Lubina dotyczących rzekomych ustaleń w zakresie współpracy pomiędzy KGHM Polska Miedź S.A. i Miastem Lubin polegającej na realizacji wspólnego przedsięwzięcia służącego wspólnemu wykorzystaniu wód dołowych, z przykrością wskazujemy, że brak jest jakichkolwiek wiążących decyzji w tej sprawie. Wprawdzie w lutym 2023 KGHM Polska Miedź S.A. oraz Miasto Lubin zawarły list intencyjny, w którym wyraziły wolę współpracy przy wykorzystaniu wód podziemnych, ale do dzisiaj nie ustalono warunków wspólnych działań. Wypowiedzi pana Prezydenta przyjmujemy z dużym zdziwieniem, tym bardziej, że sygnatariusze listu zobowiązali się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o charakterze gospodarczym, technicznym czy finansowym. Z całą stanowczością podkreślamy, że KGHM jest podmiotem odpowiedzialnym i zaangażowanym na rzecz społeczności Zagłębia Miedziowego, w tym miasta i gminy Lubin. Wspieramy liczne lokalne inicjatywy zdrowotne, kulturalne czy sportowe. Od lat sponsorujemy dwa lubińskie kluby miejskie: Cuprum Lubin oraz MKS Lubin. Od zeszłego roku wspieramy również lubiński Klub Rugby. W gminie jesteśmy mocno zaangażowani w programy edukacyjne jak: „Gambit nauka gry w szachy” czy „Akademia Żaczek”. Tylko w 2023 roku Fundacja KGHM Polska Miedź dla instytucji, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych z gminy Lubin przekazała ponad 2 mln zł – czytamy w informacji prasowej miedziowej spółki.

Poprzedni artykułJest zwycięskie logo programu KGHM
Następny artykułOszuści na BLIK-a nie śpią. Policja ostrzega