45 uczestników, 37 prac konkursowych – KGHM rozstrzygnął konkurs na logo programu edukacyjnego Cyfrowa Przyszłość Miedzi. Projekt prowadzi oddział miedziowej spółki, Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji (COPI). Uczestnikami byli uczniowie 8 szkół z Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego, które są objęte patronatem KGHM.

Zwycięskie logo przygotowała Nikola Brzezowska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Od dziś jej praca będzie się pojawiać na wszystkich materiałach związanych z programem Cyfrowa Przyszłość Miedzi. Logo jest bardzo nowoczesne i utrzymane w kolorach prezentowanych na materiałach promocyjnych dotyczących miedziowego giganta. Projekt w oryginalny i prosty sposób łączy nazwę programu z jego założeniami.

Jury konkursu zdecydowało się również przyznać dwa wyróżnienia, które zdobyły: Gaja Krażewska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach oraz Wiktora Kwaśnik z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

Programy edukacyjne KGHM są naszym znakiem rozpoznawczym w skali kraju. Cyfrowa Przyszłość Miedzi skierowana jest do przyszłych specjalistów w branży IT, których potrzebujemy w naszej branży wydobywczej. Kreatywność uczestników konkursu była naprawdę inspirująca i składam gratulacje wszystkim uczniom. Takie inicjatywy wzmacniają relacje z uczestnikami programu, doceniając ich zaangażowanie i kreatywność – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Tomasz Zdzikot dodał, że program Cyfrowa Przyszłość Miedzi jest niezwykle ważny, ponieważ stanowi kolejny krok w promowaniu nowoczesnych technologii w przemyśle miedziowym oraz rozwijaniu umiejętności i talentów młodych ludzi.

Jakość i kreatywność nadesłanych prac przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie projekty konkursowe prezentowały wysoki poziom, co świadczy o dużym zaangażowaniu i talentach uczestników. Dlatego postanowiliśmy symbolicznie nagrodzić wszystkich uczniów, aby docenić ich wysiłek i pomysłowość – dodał Adam Bugajczuk, zastępca dyrektora naczelnego Oddziału – pełnomocnik zarządu KGHM do spraw współpracy ze szkołami.

Autorka zwycięskiego projektu, przyznała, że pierwszy pomysł na logo był inny.

– Nad logo pracowałam ok. 5 tygodni, przygotowałam kilka projektów i w ostatniej chwili wpadłam na nowy pomysł. Chciałam, żeby to było coś kreatywnego, nowego i jednocześnie łatwego do umieszczenia na gadżetach i prezentacjach – powiedziała Nikola Brzezowska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Wszystkie prace konkursowe były niezwykle różnorodne i innowacyjne. Za zwycięstwo autorka otrzymała nagrodę w wysokości 2 tys. zł. Wyróżnieni i pozostali uczestnicy również otrzymali upominki.

Celem programu KGHM Cyfrowa Przyszłość Miedzi jest zapewnienie rozwoju uczniów szkół ponadpodstawowych w zawodach, w których kompetencje cyfrowe są niezbędne. Branża IT w ostatnim czasie jest liderem zarówno w kontekście potrzeb pracodawców, jak i pod względem atrakcyjności wynagrodzeń. Ambasadorem projektu został Petros Psyllos znany elektronik, programista i innowator. W ramach swojej działalności zajmuje się m.in. wdrażaniem nowoczesnych technologii, w tym zastosowaniami sztucznej inteligencji czy wirtualnymi asystentami.

Program „Cyfrowa przyszłość Miedzi” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych: techników, w których funkcjonują klasy o profilu informatycznym oraz liceów ogólnokształcących z kierunkami ścisłymi – przyszłymi potencjalnymi studentami kierunków informatycznych.

Poprzedni artykułFerie z Rugby Miedziowi Lubin
Następny artykułSpółka KGHM zaskoczona informacjami od prezydenta Lubina