Centrum Artystyczno-Edukacyjne ZG Muzyk działające od 30 lat w Lubinie zaprosiło na koncert noworoczny do CK Muza. Na scenie wystąpili podopieczni tej wyjątkowej muzycznej szkoły. Wśród publiczności byli nie tylko bliscy młodych artystów, ale też ci, którzy są mocno zainteresowani, by znaleźć się w szeregach ZG Muzyk.

Pięknym świąteczno – noworocznym repertuarem pochwalili się podopieczni Centrum Artystyczno-Edukacyjnego ZG Muzyk na koncercie noworocznym w CK Muza w Lubinie. W programie znalazły się kolędy, pastorałki, utwory o tematyce zimowej, ale można też było posłuchać muzyki rockowej jazzowej.
Nasza szkoła to już ponad 30 letnia tradycja. Uczymy gry na instrumentach muzycznych takich, jak gitara klasyczna, elektryczna, basowa, ukulele, skrzypce, instrumenty klawiszowe, czyli fortepian i keyboard, ale uczymy też śpiewu – mówił tuż przed występami Zbigniew Gumienny prowadzący wraz z żoną Dorotą Centrum Arytystyczno-Edukacyjne ZG Muzyk. Dziś formacja to już setki uczniów, którzy przewinęli się przez ZG Muzyk przez 30 lat. Obecnie jest tam 50 podopiecznych. – Przyjmujemy do nas dzieci zwykle od początku roku szkolnego, choć czasami w trakcie też są miejsca. Jesteśmy na Ustroniu przy Polnej 2b. W miarę wolnych miejsc w II semestrze bywa, że są przyjęcia choć mamy teoretycznie komplet – dodawał Zbigniew Gumienny.

Poprzedni artykułProf. Józef Zwierzycki patronem szybu KGHM
Następny artykułBorys spotyka się z mieszkańcami. Czy tym pokona Raczyńskiego? – FOTO