Pierwsza narada obywatelska, czyli spotkanie Piotra Borysa z mieszkańcami Lubina, wysłuchanie ich i wspólne stworzenie planu na rozwój i zmianę Lubina miało miejsce 13 stycznia. Hasłem przewodnim Piotra Borysa, Posła Na Sejm RP, a zarazem Wiceministra Sportu i Turystyki, który wystartował już w walce o prezydenturę Lubina jest „Lubin, najlepsze miejsce do życia w Polsce!”. Pierwszy raz od lat Robert Raczyński może mieć trudną batalię przed sobą, by zachować fotel prezydenta, na którym, jak mówi część mieszkańców, już się zasiedział.

Piotr Borys po spektakularnym zwycięstwie w wyborach parlamentarnych zdecydował się powalczyć w tegorocznych wyborach samorządowych o fotel prezydenta Lubina. Dotychczasowy włodarz miasta Robert Raczyński nazywany przez wielu mieszkańców „baronem” rzadko bywa widziany w mieście. Jak twierdzą lubinianie możliwość spotkania z nim i rozmowy na jakikolwiek temat zakrawa na cud.

– No chyba, że jest się jego zwolennikiem i ślepo popiera się jego pomysły. Pojawia się głównie przed wyborami, ale i to nie zawsze – mówi nam jedna z lubinianek – Postarał się o większość radnych mu sprzyjających i tak rządzi miastem, jakby to było jego prywatne podwórko. Nie wszystkim podobają się jego pomysły. Lubin nie jest bezpieczny, ale co najważniejsze Lubin to smutne miasto górników. Prezydent obiecywał latami, że zdobędzie inwestorów, którzy znajdą się w Lubińskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Poza kopalnią i sklepami nie mamy tu żadnej perspektywy. Młodzi wyjeżdżają. Lubin się starzeje. Kto wie, może skończymy jak te miejscowości górnicze za Wałbrzychem – dodawała lubinianka.

– Chcemy obudzić w mieszkańcach obywatelskiego ducha. Dajemy możliwość, by lubinianie mogli sami napisać program dla miasta. Pod hasłem „Lubin, najlepsze miejsce do życia w Polsce!”. Chcemy, by ludzie powiedzieli co im nie odpowiada, co chcą zmienić, jakie mają aspiracje. Mamy zamiar, by to lubinianie w różny możliwy sposób w przyszłości sami decydowali o tym, w jakim kierunku powinno się rozwijać miasto i co jest dla niego najważniejsze – mówił Piotr Borys.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 19 stycznia na godzinę 16.00. Będzie ono miało miejsce w siedzibie SM Nasza Chata przy ul. Karkonoskiej 1. Każdy, kto chce przekazać kandydatowi na prezydenta Lubina swoje postulaty będzie miał okazję to zrobić. Poza tym będzie tez możliwość poznania ludzi, którzy również będą starali się wygrać w wyścigu o miejsce w Radzie Miejskiej i Powiatowej.

Poprzedni artykułKoncert noworoczny ZG Muzyk – FOTO
Następny artykułLicealiści chcą rozruszać rówieśników