ZOO Lubin przygotowało ofertę edukacyjną dla szkół i przedszkoli na nowy roku szkolny 2023/2024. Zadbano o dostosowanie trudności do wieku przyszłych uczniów. W proponowanych tematach będzie coś o żubrach, ptakach, dinozaurach. Mali uczestnicy zajęć dowiedzą się co nieco o kończynach, miodzie, czy też o zwierzętach znoszących jaja.

Zajęcia zawarte w ofercie edukacyjnej proponowanej przez ZOO Lubin trwają najczęściej 1 godzinę zegarową. Czas ten może ulec zmianie, w zależności od tematu oraz zaangażowania grupy.

Co ważne, pracownicy ZOO Lubin odpowiedzialni są jedynie za realizację tematu zajęć, natomiast za bezpieczeństwo grupy odpowiedzialny pozostaje nauczyciel, tak więc w celach wychowawczych obecność nauczyciela lub opiekuna jest obowiązkowa. Zgłoszenia na zajęcia edukacyjne przyjmowane są wyłącznie drogą telefoniczną. Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej oraz zapisów można uzyskać pod numerem tel.: 734 170 991.

W programie dla dzieci ze szkół podstaowywch i przedszkoli przewidziano następujące tematy:

1. Co piszczy w puszczy?

Widzieliście kiedyś żubra? A może słyszeliście jego chruczenie? Podczas spotkania poznacie największego europejskiego ssaka z bliska, a także zagrożenia dla jego funkcjonowania w przyrodzie. Temat realizowany w oparciu o Ścieżkę edukacyjno-turystyczną „Fauna Polski”.

2. Ence pence, czyje to ręce?

Czy ręka różni się od kończyny? Noga od odnóża? Tego dowiecie się podczas tej pogadanki. Poznacie również modyfikacje kończyn w świecie zwierząt.

3. Jak ptak, czyli jak?

Chcielibyście latać wysoko jak ptak? Czy człowiek w ogóle mógłby latać bez skrzydeł? Na te pytania odpowiemy w trakcie spotkania o cechach przystosowawczych ptaków do ich środowiska życia.

4. Dinorekordziści

Zastanawialiście się kiedyś który z dinozaurów był naj? Największy, najcięższy, najszybszy? Czy można wskazać jednego dinozaura, który wygrywa z innymi w każdej kategorii? Na te i inne dinopytania odpowiemy podczas wykładu o wymarłych mezozoicznych zwierzętach.

5. Jajowate jajo

Co było pierwsze: jajo czy kura? A co z innymi zwierzętami znoszącymi jaja? Podczas spotkania dowiecie się, które zwierzęta wykluwają się z jaj i czy wszystkie jaja są do siebie podobne.

6. Slowfoodowy świat ptaków

Czy ptaki są na diecie? Czy można je dokarmiać? Jeśli tak, to czym? Tego wszystkiego dowiecie się podczas zajęć, a na dokładkę porozmawiamy o zimowym, prawidłowym dokarmianiu ptaków przez ludzi.

7. Skąd się bierze miód?

Zastanawialiście się kiedyś dla kogo pszczoły robią miód? Czy inne owady też produkują miodek? O tym porozmawiamy podczas zajęć, które mają na celu podnosić świadomość ekologiczną uczestników.

Spotkania odbywają się w sali audiowizualnej Inkubatora Przedsiębiorczości na terenie Ogrodu Zoologicznego w Lubinie i mają formę wykładu, pogadanki, które budzą u dzieci ciekawość przyrodniczą oraz kształtują postawy prawidłowej i aktywnej pomocy zwierzętom.

Jeśli mowa o zajęciach dla uczniów szkół średnich, to tematyka zajęć ustalana jest indywidualnie po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.

Poprzedni artykułTrwają dni otwarte w lubińskiej Komendzie
Następny artykułWymień się roślinami doniczkowymi w zoo