ZOO Lubin zapraszają na VII. edycję Wymiennika, czyli dnia wymiany roślin doniczkowych, która odbędzie się 3 września 2023 w budynku Inkubatora przedsiębiorczości w ZOO Lubin. Wydarzenie przypadnie do gustu miłośników domowych roślinek.

Wszyscy amatorzy ogrodnictwa domowego, którym znudziła się roślina doniczkowa, sadzonka czy szczepka lub też mają z nią problemy, mogą przynieść ją i pozyskać nową roślinę, na zasadzie wymiany z innym uczestnikiem akcji. Można przyjść i zgarnąć coś nowego pod swoje skrzydła.

Udział w Wymienniku jest bezpłatny. Wymiana roślin odbędzie się o godzinie 17:45. Rośliny można zostawiać na specjalnie przygotowanym do tego miejscu już od godziny 16:00.

Oprócz tego o godzinie 16:00 w budynku inkubatora na terenie lubińskiego ogrodu zoologicznego odbędą się warsztaty „Gliniane lampiony”, na których to uczestnicy stworzą własne kompozycje z wykorzystaniem gliny oraz suchych kwiatów.

Na tę część obowiązują zapisy, które prowadzone będą od 30 sierpnia 2023 aż do wyczerpania miejsc, pod numerem telefonu 534 979 776, wew. 1. Udział jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Część warsztatowa skierowana jest do starszej młodzieży oraz osób dorosłych.

Budynek Inkubatora przedsiębiorczości w ZOO Lubin

16:00 – warsztaty – Gliniane lampiony (obowiązują zapisy! Ilość miejsc ograniczona)

16:00-17:45 – zbieranie roślin doniczkowych biorących udział w Wymienniku

17:45 – Wymiennik – wymiana roślin doniczkowych

Poprzedni artykułZOO Lubin chce wspierać szkoły w edukacji
Następny artykułRuszył zapisy na Bieg Barbórkowy. Link do zapisów