Dni otwarte w lubińskiej komendzie trwają do 31 sierpnia 2023 roku. Specjaliści w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie udzielą szczegółowych informacji na temat zasad prowadzonego naboru do służby w policji. Osoby zainteresowane złożeniem dokumentów aplikacyjnych mogą również umówić się telefonicznie.

Służba w policji to podobno ciekawa praca, która daje wiele możliwości rozwoju. Jest przede wszystkim pewna i bardzo atrakcyjna finansowo.

– Wciąż trwa rekrutacja. Jeśli ktoś zdecyduje się i przejdziesz wszystkie jej etapy, zostanie policjantem. Uposażenie na start wynosi 4900 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia 5300 złotych. Jak możesz zostać policjantem? Jest to możliwe tylko wtedy, gdy jest się osobą niekaraną i posiada się minimum średnie wykształcenie. Rekrutacja ma kilka etapów. Najpierw zostanie sprawdzona wiedza ogólna. Przykładowe pytania, do których można się przygotować są na stronie internetowej Komendy Głównej Policji. Następnie jest test sprawnościowy, który znajdziemy na stronie KGP. Kolejny etap to rozmowa z psychologiem, który zbada predyspozycje do służby w policji. Ostatnim etapem, też ważnym, jest stan zdrowia. Kilku specjalistów zbada, czy nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych do służby w naszej formacji – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

– Praca w policji ma charakter prestiżowy, a co najważniejsze jest stabilna finansowo. Tutaj możesz rozwijać swoje pasje, zainteresowania i spełniać się zawodowo. Dużym atutem jest różnorodność wykonywanych zadań. Bardzo ważnym czynnikiem jest stabilność finansowa i możliwość nabycia wcześniejszych uprawnień emerytalnych. Zapraszamy bardzo serdecznie. Można się skontaktować z nami telefonicznie lub drogą mailową, a najlepiej odwiedzić nas w budynku komendy, który znajduje się w Lubinie, przy ul. Traugutta 3. Nasi specjaliści zespołu kadr i szkolenia, pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności – dodaje asp. szt. Sylwia Serafin.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 47 87 432 14 lub 47 8743 313.

Poprzedni artykułGminy otrzymały 3,5 mln zł od KGHM
Następny artykułZOO Lubin chce wspierać szkoły w edukacji