Miedziowy gigant po raz kolejny znalazł się wśród sponsorów oficjalnych Tour de Pologne UCI WorldTour! W jubileuszowej edycji zawodów spółka objęła swoim mecenatem klasyfikację Najlepsza Drużyna. Najpopularniejszy w Polsce kolarski wyścig startuje już w sobotę, w niedzielę światowa elita zawodników przejedzie m.in. przez Zagłębie Miedziowe tuż obok oddziałów KGHM.

­– W KGHM stawiamy sobie ambitne cele, do których wytrwale dążymy. Osiągamy rekordowe wyniki produkcyjne, bo opieramy się na współpracy, konsekwentnie i wytrwale pracujemy każdego dnia. Podobną postawę widzimy wśród sportowców, dlatego z dumą objęliśmy mecenat nad Tour de Pologne – wyścigiem, który jest wizytówką kolarstwa na całym świecie. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i włączenia się razem z nami w to wielkie sportowe święto, szczególnie w niedzielę, gdy zawodnicy z całego świata będą przejeżdżać przez Zagłębie Miedziowe – powiedział Mateusz Wodejko, wiceprezes zarządu ds. finansowych KGHM.

KGHM Polska Miedź S.A. to nie tylko globalny gigant przemysłowy zajmujący się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych, w tym miedzi, srebra i złota. To także firma odpowiedzialna społecznie i mecenas polskiego sportu. Polska Miedź obejmuje patronatem ważne wydarzenia zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

Zaangażowanie KGHM we wsparcie sportu to nie tylko kwestia biznesowa, ale również swego rodzaju poczucie misji i odpowiedzialności za rozwój i aktywizację lokalnej społeczności.

Spółka wspiera kluby i sportowców z różnych dyscyplin, m.in.: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, żużla, szermierki, pięcioboju nowoczesnego, badmintona czy szachów.

Tylko w 2022 roku sponsoring sportu przez KGHM Polska Miedź S.A. wyniósł blisko 32 mln złotych, a Fundacja KGHM na wsparcie sportu przekazała prawie 5 mln zł.

Poprzedni artykułPolicjantom życzenia, awanse i podziękowania – gala – FOTO
Następny artykułKGHM w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego