Specjalny autobus, którym uczestnicy odwiedzą najważniejsze punkty na mapie Warszawy, gra plenerowa, podświetlone budynki oddziałów, stoisko edukacyjne oraz bieg historyczny – KGHM jest partnerem obchodów 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wolontariusze i pracownicy miedziowej spółki oddadzą hołd bohaterom II wojny światowej rozdając również specjalne przypinki w kształcie kotwicy – symbolu Powstania.

KGHM, lider polskiej gospodarki prowadzi swoją działalność w poszanowaniu tradycji i historii, odwołując się do doświadczeń przeszłych pokoleń. Uczestnicy Powstania Warszawskiego – kobiety i mężczyźni, młodzież i dzieci, dali nam wszystkim lekcję niezwykłej odwagi i ofiary dla kraju. Naszym zaangażowaniem w obchody uczcimy ich pamięć – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Tomasz Zdzikot dodał, że 1 sierpnia w oddziałach KGHM do połowy opuszczone zostaną flagi, a w Jednostkach Ratownictwa Górniczo- Hutniczego w Sobinie, Legnicy, Lubinie i Głogowie w Godzinę W uruchomione zostaną alarmowe sygnały dźwiękowe dla uczczenia rocznicy. Prezes KGHM zachęca pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego do zatrzymania się o 17:00, by w ten sposób uczcić Powstańców Warszawskich.

KGHM, podobnie jak w ubiegłym roku zaprasza też mieszkańców Warszawy do podróży w przeszłość specjalnym piętrowym autobusem. Między 30 lipca a 1 sierpnia autokar odwiedzi najważniejsze punkty na powstańczej mapie. Pasażerowie będą mogli poznać historię Powstania Warszawskiego oraz miejsca bohaterskich walk. Co ważne, przejazd autobusem będzie całkowicie bezpłatny. Na trasie zaplanowanych jest osiem punktów, m.in.: Pomnik Małego Powstańca, Budynek słynnej PAST-y czy Twierdza św. Kingi – łącznie 20 km drogi.

Startujemy na przystanku autobusowym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie Pomnika Powstania Warszawskiego przy Pl. Krasińskich, a kończymy przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Dodatkowo w wybranych godzinach odbędą się przejazdy z bohaterami tamtych dni.

Niedziela 30 lipca – odjazdy o godz. 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00
17:00 – Barbara Wojnarowska-Gautier
19:00 – Barbara Wojnarowska-Gautier

Poniedziałek 31 lipca – odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00
12:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”
14:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”

Wtorek 1 sierpnia – odjazdy o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00
12:00 – Jan Antoni Witkowski – pseudonim “Jaś”
14:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”
19:00 – Jakub Nowakowski – pseudonim „Tomek”

W Zagłębiu Miedziowym 1 sierpnia budynki oddziałów zostaną podświetlone na biało czerwono, na budynku centrali miedziowej spółki, a także szybie SW-1 ZG Polkowice-Sieroszowice pojawi się symbol wydarzenia – powstańcza kotwica.

W ramach współpracy KGHM z Muzeum Powstania Warszawskiego zaplanowana jest m.in. gra plenerowa dla rodzin i dzieci szlakiem Powstania Warszawskiego. Podczas obchodów wydarzenia będzie można odwiedzić stoisko promocyjne miedziowej spółki z okolicznościowymi gadżetami. Wolontariusze miedziowej spółki, będą wręczać specjalnie wyprodukowaną na wydarzenie przypinkę w kształcie kotwicy.

KGHM zaprasza również mieszkańców Zagłębia Miedziowego do udziału w VI Biegu o Godzinie W w Parku Leśnym w Lubinie. Atrakcją wydarzenia jest udział grup rekonstrukcyjnych, by przybliżyć uczestnikom realia uczestników Powstania Warszawskiego.

Miedziowy gigant obok realizacji celów biznesowych jest mocno zaangażowany w inicjatywy związane z polskimi tradycjami i historią. KGHM angażuje się w ogólnopolskie uroczystości oraz regionalne wydarzenia związane z dziejami Zagłębia Miedziowego.

Poprzedni artykułKGHM – sponsor Tour de Pologne zaprasza do kibicowania – FOTO
Następny artykułPo pijaku i na boso przyjechał po alkohol na stację