Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, od wczesnych godzin porannych, prowadzą dzisiaj wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze sprawdzają będą przede wszystkim czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami.

Działania prowadzone przez policjantów mają charakter zarówno pomiarów statystycznych, w tym wykonywanych w sposób „kaskadowy” z częstą zmianą punktów pomiaru, jak i dynamicznych z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów. Funkcjonariusze obejmą nadzorem miejsca, gdzie przede wszystkim najczęściej występują zagrożenia, a ich natężenie będzie uzależnione od ilości naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

– Akcja ma na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych i obowiązujących przepisów, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń – mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

 

Poprzedni artykułRozstrzygniecie konkursu dla uczniów szkół patronackich KGHM w Zagłębiu Miedziowym
Następny artykułKGHM wspiera instytucje kultury w całej Polsce