Dwa miesiące wytężonej pracy nad zaprojektowaniem dziennika praktyk online w KGHM i mamy rezultaty – rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów szkół patronackich w programie miedziowej spółki „Kompetentni w branży”. Dwa najciekawsze rozwiązania zostały nagrodzone płatnymi stażami w oddziale KGHM, Centralnym Ośrodku Przetwarzania Informacji (COPI).

 

Zwycięzcami zostali: Jakub Łasiński, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie oraz Anton Manicki, uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

– Każdy projekt, w którym możemy zachęcać młodych, zdolnych ludzi do związania się z KGHM to inicjatywa, której zdecydowanie będę patronował – powiedział Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi. – Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i pomysłowości. Gratuluję laureatom, ale też rodzicom za inspirację i opiekę nad takimi zdolnymi uczniami – dodał wręczając nagrody podczas spotkania z uczniami i ich rodzicami w siedzibie miedziowej spółki.

Konkurs skierowany był do uczniów z 9 szkół współpracujących z KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”, również z klas, które nie są objęte patronatem. Przed uczestnikami postawione zostało zaawansowane technologicznie zadanie: wypracowanie narzędzia w technologii M365, które zabezpieczy obieg dokumentów i informacji związanych z procesem realizacji praktyk uczniowskich w miedziowej spółce.

– To było skomplikowane zadanie. Dużo rzeczy do zaplanowania – przyznaje Anton Manicki, jeden z laureatów konkursu. – Najtrudniej było odpowiednio poukładać rolę instruktora praktycznej nauki zawodu, który odpowiada m.in. za listy obecności czy wprowadzanie tematów zajęć – dodaje uczeń.

Uczniowie zaproponowane rozwiązania będą mogli rozwijać teraz dalej pod okiem profesjonalistów z COPI, podczas wakacyjnego stażu.

– Chcę, żeby staż w Oddziale COPI był takim ważnym wpisem w moim CV, takim dobrym wstępem do pracy w IT – mówi Jakub Łasiński, którego aplikacja zdobyła I miejsce.

– Tym, bardziej, że pracując nad aplikacją równocześnie przygotowywałem się do matury  – dodaje tegoroczny absolwent klasy informatycznej.

Dziennik praktyk online to kolejny krok w digitalizacji procesów Spółki, ale przede wszystkim aplikacja, która zdecydowanie ułatwi pracę instruktorów praktycznej nauki zawodu w KGHM. Rokrocznie pod opiekę ponad stu aktywnych w KGHM instruktorów trafiają uczniowie klas patronackich, którzy realizują w miedziowej Spółce praktyki uczniowskie i zajęcia praktyczne.

Konkurs dla uczniów szkół patronackich wspierany był przez polski oddział Microsoft.

Poprzedni artykułBezpłatny wyjazd z Lubina na marsz w Warszawie
Następny artykułNoga z gazu, trwa akcja „PRĘDKOŚĆ”