Zanim wpadną w wir matur, stresu towarzyszącego abiturientom nadszedł czas na zakończenie edukacji w szkole średniej w atmosferze uroczystej i podsumowującej cztery lata ciężkiej pracy. Absolwenci czteroletniego technikum na kierunku górniczym i elektrycznym w Zespole Szkół MCKK w Lubinie odebrali świadectwa. Najlepsi otrzymali wyróżnienia i nagrody.

Uroczyste odebranie świadectw, gratulacje dla młodych ludzi, ich rodziców ale też dla nauczycieli, słowa podziękowania, wzruszenia, a u wielu również łzy – to klimat uroczystości, jaką Zespół Szkół MCKK w Lubinie zorganizował dla klasy technikum górniczego i elektrycznego. Wyróżniono stypendystów i tych, którzy osiągnęli specjalne trofea i wyniki na egzaminach zawodowych, w zmaganiach sportowych czy też działaniach w ramach wolontariatu. Najlepszym uczniem, który zgarniał stypendia każdego roku był Kacper Tęcza, zaś wyróżnienie za najlepiej zdany egzamin zawodowy odebrał Ksawier Kuśnierz. Dyrekcja podziękowała też rodzicom wyróżnionych.

– Spełniajcie marzenia, róbcie małe kroki i macie sukces murowany. Życzę wam byście tę drogę przemierzali w towarzystwie życzliwych wam osób i pomocnych, bo tak jest zdecydowanie łatwiej. Przed wami różne wybory i decyzja, ale takim, gdzie towarzyszy ktoś bliski i można posłuchać drugiego głosu dużo łatwiej podjąć decyzję i trafne wybory. Idźcie przed siebie śmiało, ale nie zapominajcie o tych, którzy są obok was. Panowie powodzenia – mówiła do swoich absolwentów podczas akademii Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie.

W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele firm patronujących szkole, czyli KGHM Polska Miedź S.A. i Tauron. Od tych spółek placówka , jej nauczyciele i uczniowie mogą liczyć na wsparcie w postaci m.in. praktyk zawodowych, doposażenia pracowni czy szkoleń i wycieczek zawodoznawczych.

Poprzedni artykuł40 aparatów uczieczkowych dla szkół pod patronatem – FOTO
Następny artykułZagłębie Lubin i wolontariusze KGHM z myślą o niepełnosprawnych – FOTO