8 maja na stadionie Zagłębia Lubin miała miejsce wyjątkowa impreza. Podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z Lubina, Polkowic i Ścinawy wzięli udział w zabawach i grach integracyjnych promujących sport. Osoby z niepełnosprawnościami mogły się integrować poprzez śmiech i rozrywkę. Konkurencje sportowe pomagali przeprowadzić wolontariusze KGHM.

Głównymi organizatorami byli Stowarzyszenie Lubiński Klub Kibica Niepełnosprawnego, Klub Zagłębie Lubin S.A. oraz wolontariusze KGHM. Zaproszono osoby z niepełnosprawnościami z Lubina, Polkowic i Ścinawy. Zadbano o szereg atrakcji w postaci konkursów wiedzy sprawnościowych czy zabawy w głuchy telefon. Były też kalambury, wierszyk-zagrzewka przedmeczowa czy rysowanie kredą chodnikową. Wszystkie atrakcje dostosowano do predyspozycji uczestników. O przeprowadzenie zabaw i gier zadbali wolontariusze KGHM.

– Wspieramy się z Zagłębiem Lubin. Niedawno oni pomagali nam w sprzątaniu terenów leśnych w Lubinie, a dziś my pomagamy im w tej imprezie. To olimpiada pełna zabaw i sportowych zadań dla osób z niepełnosprawnościami, bo najcenniejsze co możemy podarować drugiej osobie to czas i zainteresowanie – mówiła Natalia Kalinowska koordynator Wolontariatu w KGHM.

W imprezie wzięli udział podopieczni lubińskich WTZ „Kameleon, WTZ „Akademia Życia” WTZ „Promyk” oraz „Słoneczko”, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Uśmiech” ze Ścinawy oraz WTZ Polkowice.

Poprzedni artykułWzruszenia, gratulacje i pożegnania. Świadectwa odebrane – FOTO
Następny artykułKierowca na podwójnym gazie, bez prawka