Treningowe aparaty ucieczkowe OXY 6000 trafiły do czterech szkół pod patronatem KGHM. Przekazały je wszystkie kopalnie Polskiej Miedzi. W sumie 40 takich urządzeń będzie teraz służyło młodym ludziom w szkoleniach. Wszystko w ramach projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowym partnerem w kształceniu zawodowym”.

KGHM Polska Miedź S.A. od 2018 realizuje projekt „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM kluczowym partnerem w kształceniu zawodowym”. Obecnie w ramach programu pod patronatem miedziowej spółki jest 9 szkół z Zagłębia Miedziowego. 26 kwietnia w ramach „Kompetentnych w branży” kopalnie KGHM przekazały w sumie 40 treningowych aparatów ucieczkowych. Otrzymały je klasy w czterech szkołach: Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, ZS 1 w Lubinie, Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu i w ZSMCKK w Lubinie.

Aparaty takie są wykorzystywane przez KGHM, ale i w trakcie nauki uczniów. To dla nas ważny element, bo chcemy kształcić z poszanowaniem wszelkich zasad BHP i od samego początku uczyć młodych ludzi, że ich bezpieczeństwo to bezpieczeństwo też ich kolegów. Tego rodzaju wsparcie w postaci darowizn rzeczowych lub finansowych otrzymujemy 2-3 razy do roku.. Oprócz tego bardzo ważnym elementem są stypendia jakie uczniowie mogą uzyskiwać zarówno za wyniki w nauce, jak i za szczególne osiągnięcia. To motywuje młodych ludzi do czegoś więcej niż tylko do nauki. Mamy też seminaria, wyjazdy szkoleniowe i wycieczki zawodoznawcze – mówiła Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie.

Jestem bardzo zadowolony ze sprzętu, jaki szkołą posiada oraz z doświadczenia nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w KGHM. Dzięki temu mogę się rozwijać w zakresie eksploatacji więc jestem zadowolony z kierunku, który wybrałem. Już mieliśmy przedstawiane takie aparaty na zajęciach praktycznych. Pokazywano nam jak go użyć, w jakich sytuacjach oraz jakie zagrożenia mogą się pojawić w kopalni, przez które będziemy musieli umieć je wykorzystać. Bardzo dziękuję KGHM za te aparaty, dzięki którym możemy się rozwinąć w zakresie BHP, które w przyszłości może uratować nam życie – dodawał Mateusz Miękisiak, uczeń II klasy technikum górniczego.

Poprzedni artykułWolontariusze KGHM z oddziału ZWR w akcji dla dzieci – FOTO
Następny artykułWzruszenia, gratulacje i pożegnania. Świadectwa odebrane – FOTO