Gwar, śmiech, dużo sportu, zabawy, ale i medale, puchary i nagrody za rywalizację – tak w kilku słowach można opisać Olimpiadę Integracyjną, jaka miała miejsce w hali RCS w Lubinie 25 kwietnia. Wzięły w niej udział dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych i placówki do niedawna nazywanej ZSiPO z Lubina. Organizację sportowej imprezy wspierali wolontariusze KGHM z oddziału Zakłady Wzbogacania Rud.

 

Już jesienią dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Szklarach Górnych i ZSiPO w Lubinie będą funkcjonowały wspólnie w nowym obiekcie, który powstaje przy ulicy KEN. Z myślą o tym dyrekcja i wychowawczy już prowadzą działania integracyjne, a m.in. również Olimpiadę, która miała miejsce 25 kwietnia w hali RCS w Lubinie. Nie pierwszy raz impreza dla wychowanków tych placówek odbyła się przy ogromnym wsparciu wolontariuszy KGHM z oddziału Zakłady Wzbogacania Rud.

– Współpraca narodziła się już przy pomyśle organizacji warsztatów w oddziałach ZWR, potem były tradycje barbórkowe i górnicze a teraz propozycja od koordynatorów wolontariatu ZWR dotycząca takiej imprezy. Jest więc Olimpiada i ruch, który jest wskazany dla wszystkich dzieci, a dla naszych szczególnie. To daje dzieciom okazję do poznania się, do integracji. Już dziś jesteśmy jednym ośrodkiem, ale niedługo znajdziemy się w jednym budynku więc żeby oswoić uczniów ze sobą, scalić i uniknąć kłopotów z odczuciami „nie znam, nie lubię, lubię” mieliśmy taki pomysł częstych imprez integracyjnych – mówił Łukasz Nowicki, dyrektor SOSW im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Poprowadzenie poszczególnych konkurencji sportowych wspierali wolontariusze z ZWR oraz uczniowie klas mundurowych z SZ 2 w Lubinie.

Poprzedni artykułSymboliczne bukiety, ale i rozmowy o bezpieczeństwie – FOTO
Następny artykuł40 aparatów uczieczkowych dla szkół pod patronatem – FOTO