68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski już w kwietniu w CK Muza w Lubinie. Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

Konkurs odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Są to zmagania wieloetapowe, których finał zaplanowano na szczeblu ogólnopolskim. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Z tej imprezy narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie www.tkt.art.pl

Zgłoszenia należy wysyłać do 6 kwietnia 2023. Eliminacje miejskie odbędą się 12 kwietnia w środę o godz. 10:00 w małej sali Centrum Kultury MUZA w Lubinie. Przesłuchania są otwarte i bezpłatne dla publiczności.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy na adres: e-mail: konkursy@ckmuza.pl (preferowany) lub w pokoju 202.

Poprzedni artykułKGHM z finansowaniem na 250 milionów dolarów
Następny artykułIII Festiwal Piosenki Przedszkolnej