PKO Bank Polski podpisał z miedziową spółką umowę niezabezpieczonego kredytu w wysokości 250 mln USD. Bank udzielił KGHM finansowania w formie odnawialnych linii kredytowych. To kontynuacja strategicznego podejścia KGHM zapewniającego stabilność finansową w oparciu o zdywersyfikowaną strukturę finansowania Grupy Kapitałowej na instrumentach długoterminowych.

 

Kredyt będzie przeznaczony na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych, w tym na refinansowanie zadłużenia w kwocie 150 mln USD z tytułu kredytu udzielonego przez PKO BP w 2018 roku. Pozostała kwota dostępnego kredytu zwiększy możliwość wsparcia rozwoju inwestycji, w tym związanych z zieloną transformacją spółki.

Okres dostępności kredytu wynosi 5 lat z możliwością dwukrotnego przedłużenia o 1 rok. Oprocentowanie kredytu odnawialnego jest ustalane w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej równej wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę.

Konsekwentnie optymalizujemy nasze finansowanie i sięgamy po długoterminowe instrumenty finansowe. Kredyt udzielony przez PKO Bank Polski dowodzi naszej biznesowej wiarygodności i zwiększa możliwości inwestycyjne. Zaufanie banku przekuwamy na solidne i satysfakcjonujące wyniki spółki – powiedział Mateusz Wodejko, wiceprezes zarządu KGHM do spraw finansowych.

– Cieszymy się z naszej wieloletniej współpracy z tak ważną Grupą jak KGHM. Rozwiązanie, które zaproponował klientowi nasz bank jest przykładem indywidualnego podejścia do jego potrzeb w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Przemysł ciężki i wydobywczy jest ważnym elementem polskiej gospodarki. Dzięki doświadczeniu i globalnej pozycji grupy oraz współpracy z silnym finansowym partnerem jakim jest PKO Bank Polski, dzisiejsze wyzwania stojące przed KGHM oraz polską gospodarką będą łatwiejsze do osiągnięcia, a zielona transformacja, która jest dla naszego banku jednym z celów strategicznych, będzie realizowana szybciej – mówi Paweł Gruza, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, kierujący pracami zarządu.

KGHM od wielu lat, z satysfakcją współpracuje z Bankiem PKO BP SA w różnych obszarach bankowości. Bank zapewnia bezpieczeństwo finansowe w formie środków obrotowych, linii gwarancyjnych oraz linii na akredytywy, potrzebnych do obsługi kontraktów z dostawcami i podwykonawcami.

Poprzedni artykułXV Lubińskie Warsztaty Muzyki GOSPEL
Następny artykułBądź jak Gajos albo Żebrowski. Muza zaprasza