Miedziowa spółka nie zwalnia tempa i kontynuuje działania na rzecz rodzin Zagłębia Miedziowego. Od lutego wracają „Rodzinne Sportowe Soboty” – co miesiąc mieszkańcy regionu mogą aktywnie spędzić czas i spróbować różnych dyscyplin, m.in.: piłki nożnej, sportów walki, siatkówki czy tenisa stołowego.

Cykliczne spotkania, w ramach których w jednym miejscu można rodzinnie zagrać w piłkę albo ćwiczyć sporty walki to wspierana przez KGHM inicjatywa Związku Dużych Rodzin 3+ koło w Legnicy. Wydarzenie współtworzą różne kluby sportowe np.: piłki nożnej, sportów walki, siatkówki, badmintona, tenisa stołowego, piłki ręcznej czy też koszykówki. Podczas zajęć można także zapoznać się z ofertą klubu fitness lub skorzystać z porad dietetyka.

Dotychczasowe cztery edycje spotkań każdorazowo gromadziły setki uczestników. Kolejna szansa na udział w V Rodzinnej Sportowej Sobocie już 11 lutego 2023 r. w godz. od 15.00 do 17.00, w największym sportowym, krytym obiekcie w Legnicy – siedzibie Juventus Academy, przy ulicy Hangarowej 6.

KGHM realizuje swoją strategię w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju, a szczególne miejsce zajmuje w niej troska o zdrowie i bezpieczeństwo, środowisko i otoczenie, dlatego spółka angażuje się w projekty prospołeczne i prozdrowotne.

Poza wsparciem dla zdrowia fizycznego kontynuowany jest Program Przeciwdziałania Depresji, a w ramach jego drugiej edycji mieszkańcy regionu mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami oraz z wykładów tematycznych.

Miedziowy gigant zachęca też samorządy do udziału w edukacyjnych programach profilaktycznych tj.: Archipelag Skarbów czy Leader100, których beneficjentami rocznie jest kilkanaście tysięcy uczniów, nauczycieli i rodziców z naszego regionu. Dla zainteresowanych instytucji istnieje także możliwość przekazania bezpłatnych publikacji: Dzieci w wirtualnej sieci, Poradnik rodzinnej aktywności czy też Poradnik dla Seniora.

Poprzedni artykułPlanszówki opanują Muzę w weekend
Następny artykułOtworzyli drzwi szkoły, zaprosili do wspólnej zabawy – FOTO