Uczniowie i nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy przygotowali dla przyszłych pierwszoklasistów i innych dzieci wyjątkowe atrakcje, by pokazać swoją szkołę i atmosferę, jaka w niej panuje. W marcu rozpocznie się rekrutacja do klas I, ale placówka zachęca też dzieci ze starszych klas, by kontynuowały naukę właśnie w Szkole Społecznej.

To było niecodzienne przedpołudnie w Społecznej Szkoły Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie. Warsztaty teatralne, kulinarne, plastyczne dla dzieci, a dla rodziców i opiekunów zajęcia z psychologiem – takie atrakcje miały miejsce w sobotę 4 lutego.

– Ostatnio miałam możliwość, że prowadziłam warsztaty w szkołach pod Wałbrzychem. Sporo obserwowałam i gdy wróciłam, to powiedziałam do moich koleżanek i kolegów, że na pewno nasza szkoła się wyróżnia ogromną życzliwością nauczycieli. Mamy bardzo duże serce dla naszej młodzieży, traktujemy jak nasze własne dzieci, zauważamy każdą zmianę, każdy grymas na twarzy, że nie przechodzimy obok tego obojętnie. Myślę, że to jest naszym największym atutem. Oprócz tego istotne jest, że są małe klasy, że jesteśmy zaangażowani, że wszyscy się cały czas kształcimy, żeby coraz więcej wiedzieć, żeby tę wiedzę potem przekazywać. Myślę, że to wszystko również ma duże znaczenie. Wśród atrakcji dziś mamy tez warsztaty kulinarne. Dzieci będą robić ciasteczka na słodko, takie biszkopty z nutellą. Do tego będą je potem moczyć w mleku, a później w wiórkach kokosowych albo w płatkach migdałowych. Wcześniej też przedstawią się, pobawimy się i chcemy, żeby było miło, żeby czuły, że jak przyjdą do tej szkoły to, że tu też jest wesoło i słodko – mówiła Gabriela Dukielska, która zajmuje się w szkole biblioteką.

Poprzedni artykułKGHM zaprasza na Rodzinne Sportowe Soboty
Następny artykułGry bez prądu opanowały Muzę – FOTO