Grupa harcerek i druhen z głogowskiego hufca przyniosła do polkowickiego ratusza „Betlejemskie Światełko Pokoju”. To tradycyjny znak, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Czas też by zatrzymać się na chwilę, oddać refleksji, powstrzymać złość i gniew. Zażegnać polityczne spory. Betlejemskie światełko to znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Od trzydziestu lat skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP przynoszą lampiony z Betlejemskim Światełkiem Pokoju do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. W ten sposób dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

– Jest to dla nas ogromna radość i wyróżnienie, że możemy przekazywać dalej Betlejemskie Światło Pokoju, szczególnie w takich czasach, jakie zastają nas dzisiaj. Pokazujemy młodszym pokoleniom, że tradycja jest wśród nas – mówi Katarzyna Cirko, drużynowa głogowskiego hufca z 22. drużyny harcerskiej „Strażnicy Ognia”.

Tradycyjnie, światełko zawitało w polkowickim ratuszu, w którym harcerki przywitał burmistrz Łukasz Puźniecki.

– To bardzo miła wizyta. Harcerze przynoszą wraz z tym światełkiem również hasło towarzyszące tegorocznej akcji, czyli „Światło dla Ciebie”. Bardzo się cieszę z tej wizyty, bo ona też przynosi wraz z tym światełkiem życzenia dla wszystkich mieszkańców naszej gminy i powiatu polkowickiego. Życzenia zdrowych i pogodnych świąt. I takie też życzenia będę przekazywał mieszkańcom wraz z tym światełkiem – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Harcerki, które spotkały się z szefem polkowickiego samorządu to mieszkanki gminy Polkowice. Grupy ZHP Głogów działają przy Szkole Podstawowej nr 4.

– Zainteresowanie harcerstwem jest duże. Młodzież potrzebuje takich właśnie wartości, by wrócić korzeni. Nie zawsze wifi i Internet w tym wypadku wygrywają – mówi Agnieszka Swereda, drużynowa piątej gromady zuchowej „Włóczykije”.

Poprzedni artykułNauczą jazdy na łyżwach… ZA DARMO
Następny artykułChoinka udekorowana