W ZS 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie na apelu powitalnym z okazji początku roku szkolnego dyrektor nie tylko życzył wszystkim motywacji i powodzenia w nauce, ale przypominał o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Apelował również do młodych ludzi, by z troską podeszli do nowych uczniów z Ukrainy, którzy musieli opuścić swój kraj.

Uroczysta pierwsza część początku roku szkolnego w ZS 2 w Lubinie dotyczyła uczniów klas II, III i IV. Pierwszoklasiści przybyli na apel godzinę później. Podczas obu tych wydarzeń dyrektor witał uczniów, motywował życzeniami na najbliższe miesiące pracy, ale też przypominał o ważnej rocznicy.

– Dzisiaj kartka z kalendarza pokazuje nam datę 1 września. Ten dzień kojarzy się przede wszystkim z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Myślę, że w okolicznościach wojny na Ukrainie słowo wolność, niepodległość i ojczyzna nabierają szczególnego znaczenia. Wśród nas już od jutra pojawią się uczniowie, którzy ze swojego kraju musieli wyjechać. Ta wojna toczy się dosłownie kilkaset kilometrów od nas. Pamiętajcie, by tym uczniom udzielić wszelkiej pomocy. Trzeba się nimi zaopiekować, pomóc im, trzeba sprawić by w tej szkole poczuli się dobrze, by poczuli się waszymi koleżankami i kolegami – mówił do zebranych Artur Pastuch, dyrektor ZS 2 w Lubinie.

 

 

Poprzedni artykułKoniec wakacji na rolkach – FOTO
Następny artykułPiłkarki nożne z Lubina zadebiutowały spektakularnie. FemGol nie do pokonania – FOTO