Medale, sportowy sprzęt, bidony i mnóstwo innych nagród czekało na uczestników turnieju „Od przedszkola po olimpijskie koła”. Były to zmagania na rolkach dla dzieci bez względu na wiek. O takie atrakcje na koniec wakacji zadbała Natalia Czerwonka, mistrzyni olimpijska i jej Stowarzyszenie.

O nagrody dla uczestników turnieju „Od przedszkola po olimpijskie koła” zadbał KGHM Polska Miedź S.A., Polski Komitet Olimpijski i Urząd Marszałkowski. Prawie 100 dzieci wzięło udział w zmaganiach na zakończenie wakacji. Na uczestników czekały różne konkurencje i dystanse. Wszystko zależało od wieku i chęci maluchów. Z zawodów zadowolone były nie tylko dzieci, ale też dorośli.

– Dzieci podchodzą do rywalizacji nie z zawziętością, ale jak do zabawy. Bardzo mi się ten turniej podoba. Często bierzemy udział z wnuczką w tych wydarzeniach – mówił Andrzej z Lubina.

– Wspaniale działa ten klub. Myślę, ze to dobra robota z tymi maluchami. Dzieci mają już duże osiągnięcia w tej dyscyplinie – dodawała Elwira, babcia jednej z uczestniczek.

Poprzedni artykułPonad 100 litrów krwi ku czci ofiar Zbrodni Lubińskiej
Następny artykułPierwszy dzień szkoły i rocznica wybuchu wojny – FOTO