Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach rozpoczęła rekrutację do modułu „Językowcy” Uniwersytetu Dziecięcego UJW! Adresatami projektu są dzieci zameldowane na terenie gminy Polkowice i uczęszczające do klas IV-VIII szkoły podstawowej.

Ogólnym celem Uniwersytetu jest m.in. podnoszenie jakości, różnorodności i indywidualizacji kształcenia, popularyzacja nauki, podwyższenie poziomu kapitału ludzkiego a także rozwijanie talentów. Ale projekt ma też konkretne zadania.

Szczegółowym celem modułu językowego jest podnoszenie kompetencji językowych i pokazanie możliwości samodzielnego uczenia się, wspieranie dzieci uzdolnionych językowo i poszerzanie ich umiejętności posługiwania się językami obcymi najbardziej wpływowymi ze względu na użytkowość społeczno-zawodową – wyjaśnia dr Tadeusz Kierzyk, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Jednym z zadań modułu „Językowcy”, który uczelnia prowadzi wspólnie z Gminą Polkowice, jest możliwość przystąpienia słuchaczy z najlepszymi wynikami w opanowaniu języka obcego do egzaminu na certyfikat międzynarodowy.

W tym roku możemy się pochwalić świetnym osiągnieciem naszych absolwentów: czworo z najlepszych przystąpiło już do egzaminu Cambridge z języka angielskiego z wynikiem pozytywnym, a dwie uczestniczki zdały egzamin na bardzo wysokim poziomie B2. Pięcioro kolejnych absolwentów przystąpi do egzaminu w październiku. Certyfikaty przyjdą do Polski z samej Wielkiej Brytanii. To dowód, że w Polkowicach mamy bardzo zdolne dzieci a wspieranie przez Gminę ich rozwoju językowego ma wielkie znaczenie – komentuje burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

 

Rekrutacja do modułu „Językowcy” prowadzona jest dla nowych uczestników modułu, tzn. że dzieci, które regularnie uczęszczały w zajęciach w roku szkolnym 2021/2022 i ich rodzice e-mailowo zadeklarowali kontynuację udziału w projekcie, nie muszą ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego.

Podczas zajęć Słuchacze mają możliwość zgłębiania nawyków posługiwania się językiem angielskim i niemieckim. Podczas nauki stawiamy nacisk na aktywne formy prowadzenia lektoratów oraz użycie rozmaitych materiałów dydaktycznych. W zajęciach słuchaczom towarzyszą nowoczesne narzędzia interaktywne i multimedialne. Zajęcia prowadzone są w małych, 6-10 osobowych grupach przez doświadczone lektorki. Dodatkowo dzieci biorą udział w konkursach językowych, gdzie mogą wykazać się kreatywnością.

Do modułu przyjmowane są dzieci uczęszczające do klas 4-8 szkoły podstawowej. Zaplanowano dla nich kilka grup różniących się poziomem zaawansowania językowego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisać dziecko można wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Uniwersytetu w dniach 22.08-05.09.2022 r. Udział w zajęciach jest bezpłatny a projekt finansowany ze środków Gminy Polkowice.

Poprzedni artykułKoleją do Polkowic – konsultacje
Następny artykułŚwięto plonów gminy Polkowice w Suchej Górnej