Gmina Polkowice już po raz drugi jest współorganizatorem akcji „Podaruj krew”. W poprzedniej, majowej edycji, udało się zebrać ponad 21 litrów tego bezcennego płynu. Kolejną tego typu akcję zaplanowano na przyszły tydzień.

Każdy, kto spełnia określone warunki (plakat akcji w załączeniu), będzie mógł 27 sierpnia honorowo oddać krew w Masowym Punkcie Szczepień w Polkowicach. Wcześniej jednak należy to zgłosić organizatorom pod numerem telefonu 781 055 902.

Akcję przygotowują wspólnie Gmina Polkowice, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, Klub HDK-PCK im. Miedzianej Kropli Krwi przy „ZG Rudna” w Polkowicach, Stowarzyszenie HDK i HDSzK Oddział ZG Rudna Polkowice oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Krew jest darem życia, darem, którego nie da się wyprodukować. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny będziemy mogli gościć w naszym punkcie szczepień ludzi ofiarnych i szlachetnych, którzy chcą podzielić się tym darem z potrzebującymi – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Podobna akcja odbyła się w maju. Wtedy w ciągu kilku godzin miejsce zbiórki krwi w Polkowicach odwiedziło prawie sześćdziesiąt osób.

Udało się nam wtedy zebrać ponad 21 litrów krwi. Nie mniej radości sprawił fakt, że dziesięć osób oddało krew po raz pierwszy. To byli polkowiczanie, których zachęcił fakt, że nie musieli jechać do Lubina czy Głogowa – zaznacza Piotr Marszałek, prezes HDK-PCK im. Miedzianek Kropli Krwi.

Co roku w okresie wakacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa apelują o korzystanie z każdej okazji aby bezpiecznie i bezboleśnie oddać krew, która może uratować czyjeś życie.

Poprzedni artykułTurniej piłkarski z autyzmem w tle – FOTO
Następny artykułBiblioteka zaprasza dzieci na wakacje