Warsztaty, wykłady i ćwiczenia – KGHM zorganizował specjalne szkolenie „W drogę z Mistrzem” dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i przedstawicieli szkół branżowych z Zagłębia Miedziowego. Wydarzenie swoim patronatem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.
KGHM od kilku lat realizuje program „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” i wspiera naukę w szkołach branżowych w regionie.

Opieką w ramach programu objętych jest aż 9 placówek, w których uczniowie szkolą się w takich zawodach jak: elektromechanik, mechatronik, technik górnictwa podziemnego czy technik przemysłu metalurgicznego.

Miedziowa spółka oferuje uczniom m.in. praktyki zawodowe w swoich oddziałach.

– Elementem strategii KGHM jest elastyczność, dlatego wspólnie z gronem instruktorów i reprezentantów szkół patronackich, chcieliśmy skonfrontować teorię z praktyką i wypracować nowe standardy działania w zakresie praktyk uczniowskich. KGHM, to pokłady możliwości i my te możliwości chcemy naszym uczniom stwarzać, poprzez stworzenie im najlepszych warunków do rozwoju – mówi Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny ds. pracowniczych w KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas warsztatów w Karpaczu uczestnicy pracowali nad kolejnymi działaniami w zakresie praktyk zawodowych. Dla instruktorów i nauczycieli przygotowana została specjalna gra terenowa. Swoimi doświadczeniami z przedstawicielami szkół patronackich podzielili się Wiceminister Marzena Machałek i wybitny sportowiec Karol Bielecki.

– Na przestrzeni ostatnich lat, w oddziałach KGHM praktyki zawodowe odbyło setki młodych ludzi i duża część z nich została z nami. Założyliśmy sobie, że z roku na rok chcemy zwiększać efektywność tego programu – powiedziała Arleta Chorąży, Dyrektor Departamentu Efektywności Pracowników w KGHM Polska Miedź S.A.

Celem programu „Kompetentni w branży” jest ścisła współpraca na linii szkoła – KGHM, która umożliwia kształcenie młodych ludzi zgodnie z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego. Uczniowie, zdobywający wiedzę w klasach patronackich, mogą liczyć na merytoryczne wsparcie, dostęp do materiałów dydaktycznych, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Poprzedni artykułNieco zwiedzania, czyli Zamek Piastowski w Legnicy już dostępny dla turystów
Następny artykułPoprawią infrastrukturę kolejową. Region Zagłębia Miedziowego też się załapał