W sobotę 23 kwietnia rozpoczyna się sezon turystyczny w Zamku Piastowskim w Legnicy. W tym roku zwiedzający będą mogli zobaczyć romańską kaplicę, wejść na wieżę św. Piotra, z której rozciąga się panorama na Legnicę. Udostępniona zostanie także wieża św. Jadwigi ze słynną zieloną komnatą.

Zwiedzanie zamkowych przestrzeni będzie możliwe od środy do niedzieli w godz. 10-17 (ostatnie wejście o godz. 16, oczywiście tylko w towarzystwie przewodnika. Wstęp bezpłatny. Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja wejściówek pod tel. 798-654-247.

Zamek to jedna z najważniejszych budowli Legnicy. Przez ponad 750 lat do 1945 był siedzibą i symbolem władzy terytorialnej: książąt piastowskich, starostów habsburskich, pruskich i niemieckich urzędów rejencyjnych, dziś mieszczą się w nim instytucje oświatowe. Ziemne usypisko, które wypiętrza budowlę ponad okoliczny teren, kryje zalążek obecnego miasta.

Turyści mogą też znaleźć sporo atrakcji w Muzeum Miedzi. W tej chwili są tam trzy wystawy czasowe: 1. „Jubileusz. Krzysztof Skórzewski. Miedzioryty”, 2. wystawy w ramach Legnickiego Festiwalu Srebro (Andrzej Boss Na własną rękę z cyklu Sylwetki Twórców, STFZ LOOK AT…. / Spojrzenie w …) oraz 3. ekspozycję „W dawnym atelier. Dzieje legnickiej fotografii 1939-1939” dwie wystawy stałe „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu” oraz „Akademia Rycerska. Dzieje gmachu i instytucji”.

Poprzedni artykułNowe boisko dla Zespołu Szkół
Następny artykułKGHM wspiera szkolnictwo branżowe w regionie