Radni koalicyjni zagłosowali za przyznaniem środków na modernizację polkowickiego parku wodnego. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

Cieszę się, że jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc do wypoczynku i rehabilitacji doczeka się remontu. Chcemy, aby ten obiekt znowu mógł w pełni służyć mieszkańcom – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Za uchwałą w sprawie przyznania środków na dla Aquaparku zagłosowali radni klubów Lepsze Polkowice oraz Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie pozostałych klubów nie poparli projektu modernizacji Aquaparku.

Emilian Stańczyszyn z Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic, choć potwierdził konieczność przywrócenia do świetności tego obiektu, wskazywał na niebezpieczeństwa jakie – jego zdaniem – remont może przynieść gminnemu budżetowi.

Oczywiście chcemy, żeby nasz Aquapark był znowu „gwiazdą”, jak w pierwszych latach jego istnienia. Ale nie możemy nie wskazywać na niebezpieczeństwa które mogą się z tym wiązać – zastrzegał podczas sesji radny Emilian Stańczyszyn.

Troski radnych opozycyjnych rozwiewał prezes Aquaparku. Sebastian Sypko zapewnił, że projekt modernizacji jest bardzo dobrze przygotowany, a środki przeznaczona na modernizację polkowickiego parku wodnego będą wydatkowane zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z wykonawcą.

Kwoty te nie trafią od razu w całości na konto firmy wykonującej remont. Będziemy je wydatkowali na bieżąco, w miarę potrzeb i bardzo racjonalnie – powiedział prezes Sebastian Sypko.

W ramach projektu modernizacji Aquaparku m. in. odtworzona będzie wieża z rurami zewnętrznymi i zmodernizowana rura pontonowa. W miejsce „dzikiej rzeki” zainstalowana będzie zjeżdżalnia trójtorowa. Zostanie także powiększona strefa saun wraz z nową sauną kamienną, 10-osobową solankową wanną jacuzzi, tężnią oraz wypoczywalnią. Basen dziecięcy będzie zmodernizowany i otoczą go nowe atrakcje wodnego placu zabaw.

Zaniechania w należytym utrzymaniu stanu technicznego Aquaparku sięgają początku ubiegłej dekady. Brak odpowiednio realizowanych, bieżących remontów i prac konserwacyjnych spowodował m. in. to, że już w 2012 r. zostały wyłączone z użytkowania rury zewnętrzne. Na potrzeby kampanii wyborczej poprzednie władze samorządowe przygotowały projekt szerokiej rozbudowy Aquaparku, ale nie zrobiono nic, aby go zrealizować.

Poprzedni artykułChcą pomagać w samoobronie
Następny artykułZ psychologami w Wiatraku