Projekt Swift Blow realizują w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Chcą pomagać w samoobronie. Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie aby to osiągnąć podjęli współpracę z Sekcją Krav Maga Be Safe.

I LO w Lubinie od lat za sprawą licealistów realizuje różnego rodzaju projekty związane z Ogólnopolską Olimpiadą Zwolnieni z Teorii. Tym razem zwrócili uwagę na rożnego rodzaju nękania, prześladowania, czy przemoc domową. Wiadomo, że te niekorzystne zjawiska towarzyszą nam codziennie, choć nie zawsze je zauważamy. Licealiści zwrócili uwagę, że często nie wiemy jak mamy sobie z tym radzić, choć zawsze możemy zgłosić się o pomoc do różnych instytucji. Ostatecznie jednak problem pojawia się, gdy trzeba zareagować.

– Właśnie dlatego razem z grupą przyjaciół zdecydowałyśmy zająć się tematem samoobrony. Niesie ona ze sobą wiele zalet, polepszone samopoczucie, zwiększona pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, jest to też bardzo fajna alternatywa dla spędzania czasu wolnego. W tym celu podjęłyśmy współpracę z Sekcją Krav Maga Be Safe, która pomogła nam przeprowadzić warsztaty. Zrealizowałyśmy zajęcia dla klas 6-8 szkoły podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Lubinie oraz w naszej szkole informuje licealistka, Anna Stawikowska, liderka projektu, który realizuje wspólnie z Nikolą Piechurską i Oliwią Rosiak.

Poprzedni artykułZ Lubina do schroniska dla zwierząt jako wolontariusz
Następny artykułJak powiedzieli tak zrobili – Aquapark idzie do remontu