1.5 C
Lubin
piątek, 9 grudnia 2022 19:52:56
Strona główna Uncategorized Rusza budowa ronda. Będą zmiany w ruchu

Rusza budowa ronda. Będą zmiany w ruchu

270
0

Niebawem rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kopalnianej i Działkowej (drogi wojewódzkiej nr 331). Ta długo oczekiwana inwestycja przede wszystkim ułatwi ruch w tym rejonie. Na jej realizację gmina Polkowice pozyska dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Infrastruktury Drogowej.

– Rondo zapewni w tym miejscu większe bezpieczeństwo, i to jest najistotniejsze, ale poprawi także komfort podróżowania na tej jednej z najczęściej używanych dróg dojazdowych do pracy – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Budowa ronda wiąże się ze zmianami w ruchu. Od wtorku, 5 kwietnia, skrzyżowanie ulic Kopalnianej i Działkowej zostanie częściowo zamknięte.

– Wjazd i wyjazd z ZWR Polkowice będzie możliwy tylko z kierunku Rudnej, czyli poprzez węzeł drogowy przy stacji benzynowej Lotos – informuje Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w urzędzie gminy. – W tym czasie odcinek ulicy Kopalnianej, od skrzyżowania z dotychczasową „trójką”, obecnie drogą wojewódzką numer 333, będzie nieprzejezdny, „ślepy”. Nie będzie można dojechać do ZWR Polkowice również od strony Sobina – dodaje.

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu zostało uzgodnione z zarządcą drogi wojewódzkiej nr 331, tj. Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu. Ustalono objazdy (mapka poniżej). O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Budowa ronda jest spełnieniem obietnicy wyborczej Łukasza Puźnieckiego. Przypomnijmy, zakres prac obejmuje także wybudowanie chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Na odcinku około 170 metrów drogi gminnej w kierunku kopalni będzie nowa nawierzchnia wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową, które docelowo, w ramach kolejnych zaplanowanych, inwestycji będą łączyć się z tymi dochodzącymi do skrzyżowania ulicy Kopalnianej z dotychczasową krajową „trójką”, obecnie DW nr 333. Cena ryczałtowa kontraktu wynosi prawie 4,2 miliona złotych, z czego ponad połowę gmina Polkowice pozyska z rządowego i wojewódzkiego programu dofinansowania inwestycji drogowych (odpowiednio: Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Infrastruktury Drogowej).

Poprzedni artykułNowych lamp LED przybywa na ulicach
Następny artykułZ Lubina do schroniska dla zwierząt jako wolontariusz
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com