Praca zdalna, możliwość dobrowolnego zaszczepienia i dyscyplina sanitarna – KGHM nie zwalnia tempa i kontynuuje działania wzmacniające bezpieczeństwo zdrowotne pracowników. To również rekomendacje Rady Medycznej spółki, która doradza zarządowi w kwestiach związanych m.in. z sytuacją pandemiczną.

– Naszym podstawowym zadaniem jest utrzymanie produkcji w firmie, co się od wielu miesięcy udaje, i zapewnienie jak najlepszych warunków sanitarnych dla załogi. Bez pracowników nie ma KGHM. Dlatego m.in. wprowadzamy jak najwięcej zaleceń i organizujemy akcję szczepień. Ważne jest też zrozumienie i zaangażowanie pracowników – powiedział podczas posiedzenia Rady Medycznej Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

W KGHM obowiązują zasady: dystans, dezynfekcja, maseczka. Pracownicy, w departamentach i oddziałach, gdzie jest to możliwe mogą pracować zdalnie. Utrzymane są zakazy delegacji krajowych i zagranicznych.

– Punkty szczepień w tej chwili szczepią w granicy 100-200 osób dziennie. Niestety większość to są dawki przypominające. Osób, które po raz pierwszy się szczepią, jest w granicach 30 dziennie – powiedział dr Marek Ścieszka, wiceprezes zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Jak podkreślał prezes Marcin Chludziński ważnym elementem walki z koronawirusem w KGHM jest możliwość szczepień dla załogi. Spółka wspólnie z Miedziowym Centrum Zdrowia od sierpnia prowadzi akcję dobrowolnych szczepień. Pracownicy, ich rodziny i znajomi mogą się zaszczepić w mobilnych punktach. Akcja będzie kontynuowana również w najbliższych miesiącach.

Co ważne, chorzy na COVID 19 mieszkańcy Zagłębia Miedziowego mają możliwość leczenia w Miedziowym Centrum Zdrowia. Od 2020 r. funkcjonuje tam specjalny oddział dla chorych na koronawirusa. Działa również szpital modułowy w Legnicy, dedykowany osobom zarażonym. KGHM wspierał powstanie infrastruktury w tej placówce.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. została powołana w 2019 roku. W jej skład wchodzą lekarze, naukowcy i przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM. Rada wspiera i inicjuje wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

Posiedzenie Rady Medycznej KGHM ze względu na pandemię odbyło się online.

Poprzedni artykułLubin ma trzecią lodówkę społeczną
Następny artykułCK Muza zagrała z WOŚP – FOTO