Występy wokalne i instrumentalne, licytacje różnorodnych usług i przedmiotów, a wszystko to w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w CK Muza w Lubinie. Lubinianie mogli nabyć ciekawe przedmioty i usługi, pomagając jednocześnie zdobyć pieniądze, które wesprą zakup sprzętu medycznego niezbędnego na oddziałach okulistycznych z myślą o dzieciach. Tegoroczna WOŚP gra pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

 

Ostatnio ktoś powiedział mi, że bardzo ceni Owsiaka, ale nie może mu wybaczyć, że wyręcza państwo w pomaganiu. Myślę, że to akurat nie ma nic do rzeczy. To przykre, że musimy w taki sposób zbierać fundusze na najpotrzebniejsze sprzęty medyczne i wspierać ludzi, którzy próbują ratować swoje dzieci czy wspiera seniorów, ale wszystko jedno dlaczego i jak – pomagać trzeba po prostu. Jesteśmy wszyscy razem w tym pięknym dniu i mam nadzieję, że jakiś kolejny rekord pobijemy – mówiła Małgorzata Życzkowska – Czesak, dyrektor CK Muza w Lubinie.

Dziś występujemy oczywiście charytatywnie. Gram od 30 lat i dopóki Jurek i jego orkiestra pomagają innym, którzy tej pomocy potrzebują, to myślę, że jest to warte uwagi i czasu – mówił Mariusz Muzykomaniek Tryniszewski, który w Muzie zagrał z córką Kają.

Poprzedni artykułRada Medyczna KGHM przedstawia rekomendacje w obliczu wzrostu zachorowań na COVID-19
Następny artykułBezrobotni mogą odpierać PIT-y w Urzędzie Pracy